Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.05.2019 09:27
Star Citizen statek
1447V

Star Citizen zebrało 288 mln dolarów, ale studio ma problemy z finansami. Zarządzanie niszczy projekt

Star Citizen zebrało już około 288 mln dolarów od graczy z całego świata, ale produkcja ma podobno wielkie problemy. Twórcom kończą się pieniądze i w rezultacie muszą tracić czas na przygotowanie kolejnych mikrotransakcji.

Dziennikarze Forbesa przygotowali duży artykuł dotyczący problemów Star Citizen. Redaktorzy rozmawiali z 20 osobami zaangażowanymi w rozwój produkcji, którzy mówią jednym głosem – tytuł ma ogromne problemy.

Chris Roberts twierdzi, że dla Anthem wciąż jest nadzieja

Star Citizen - gdzie są te miliony?

Star Citizen zebrało już około 288 mln dolarów, jednak do końca 2017 roku studio posiadało na koncie zaledwie 14 mln dolarów. Gdzie podziały się te wszystkie miliony? Sporym problemem Cloud Imperium jest podobno współzałożyciel studia – Chris Roberts – który chce mieć wgląd w każdy najmniejszy element gry.

Roberts ma obsesję na punkcie szczegółów, więc w rezultacie każdy element gry musi przejść przez jego ręce i otrzymać aprobatę. To z tego powodu David Jennison (główny projektant postaci) przez 17 miesięcy stworzył zaledwie pięciu bohaterów, bo cały czas musiał nanosić poprawki do wizji szefa. Inny deweloper przez kilka miesięcy był oddelegowany do tworzenia efektów tarcz.

Złe zarządzanie zniszczy podobno projekt od środka, ponieważ deweloperzy nie otrzymują swobody twórczej i muszą cały czas mierzyć się z wizją Robertsona. To z tego powodu nadal nie powstał żaden ze 100 obiecanych systemów gwiezdnych, a deweloperzy zamiast pracować nad nową zawartością, opracowują systemy, które mogą przynieść dodatkowe fundusze – gracze mogą kupować między innymi nowe statki kosmiczne.

Star Citizen - gracze domagają się zwrotów

To właśnie z tego powodu Cloud Imperium musi mierzyć się z 129 skargami klientów, które zostały złożone do Federalnej Komisji Handlu. Gracze domagają się zwrotu 24 000 dolarów, ponieważ ich zdaniem obiecano im wiele, a wciąż Star Citizen boryka się z podstawowymi problemami:

„Grę, którą nam obiecali, można ledwo uruchomić. Wydajność jest okropna i tytuł wciąż znajduje się w fazie Alpha. Chce z tego zrezygnować. Okłamali nas.”

To nie pierwsza sytuacja, gdy gracze narzekają na Cloud Imperium i Star Citizen, jednak deweloperzy wciąż obiecuje poprawę i dorzucają do gry kolejne elementy.

Warto przeczytać:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/05/05/star-citizen-burned-through-crowdfunded-240m/

Tagi: Cloud Imperium Games Star Citizen