Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.12.2018 14:40
Squadron 42 zalicza kolejne, spore opóźnienie. Twórcy Star Citizen nie zamierzają się śpieszyć
906V

Squadron 42 zalicza kolejne, spore opóźnienie. Twórcy Star Citizen nie zamierzają się śpieszyć

Star Citizen zgarnęło już ponad 200 mln dolarów od wyczekujących na produkcję graczy, ale nie oznacza to, że deweloperzy w najbliższym czasie zamierzają zaoferować klientom obiecaną zawartość. Fabularna kampania została ponownie opóźniona.

Star Citizen otrzyma fabularną, wielowątkową opowieść, w której nie zabraknie znanych twarzy. Mark Hamill, Gillian Anderson, Gary Oldman, Liam Cunningham, czy też Mark Strong zostali zaangażowani w produkcję, ale tytuł nie trafi do klientów w przeciągu następnego roku.

Star Citizen zarobiło już 200 mln dolarów

Cloud Imperium Games potwierdziło kolejne opóźnienie Squadron 42 – pierwotnie fabularny tryb miał zadebiutować w 2016 roku, później zmieniono plany na 2017 rok, a według najnowszej informacji: beta rozpocznie się w drugiej połowie 2020 roku.

Autorzy mają nadzieję, że do końca 2019 roku uda im się przygotować całą zawartość, a następnie rozpoczną się wielkie testy – pierwsze sześć miesięcy 2020 roku to balans, poprawki i optymalizacja. Dopiero po tych wszystkich elementach, tytuł trafi do pierwszych śmiałków.

Studio potwierdziło również sporą ciekawostkę – zdecydowano się sprzedać 10% udziałów w firmie inwestorom. Deweloperzy otrzymali 46 mln dolarów, które zostaną przeznaczone na marketing.

Kiedy w tej sytuacji zagramy w pełną wersję Squadron 42 i Star Citizen? Na takie konkrety niestety nie możemy liczyć. Twórcy wyraźnie się nie śpieszą, bo i tak nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Źródło: https://www.vg247.com/2018/12/21/star-citizen-squadron-42-beta-mid-2020-target/

Tagi: Cloud Imperium Games Star Citizen