Sonic The Hedgehog. Tytułowy bohater zostanie przeprojektowany

Filmy i seriale
2333V
Sonic The Hedgehog. Tytułowy bohater zostanie przeprojektowany
Kajetan Węsierski | 03.05.2019, 11:40

Pod naporem krytyki, którą adresowano w kierunku projektu Sonica, twórcy wreszcie się ugięli. Reżyser przekazał, że Niebieski Jeż zostanie przeprojektowany!

Paramount Pictures, idąc za aktualnymi trendami, postanowiło przygotować własny film z gatunku live-action. Na warsztat wzięto przygody Sonica - niebieskiego, niezwykle szybkiego jeża. Już od momentu pokazania pierwszego plakatu promującego film, nie miał on łatwo. Fani byli skrajnie niezadowoleni, a najnowszy zwiastun tylko podniósł skalę zirytowania. 

Sonic The Hedgehog na zwiastunie! Jim Carrey w filmie o Sonicu

O co tyle krzyku?

Marka Sonic the Hedgehog jest głęboko zakorzeniona w szeroko pojętej popkulturze. Mówimy przecież o dziesiątkach gier, kreskówek, anime, a nawet komiksów i książek. Niebieski Jeż stał się swego rodzaju ikoną, a każdy, kto miał okazję żyć w latach 90. ubiegłego wieku, dobrze zna tę postać. 

Nie dziwi więc skala krytyki, jaka narosła wokół najnowszego filmu osadzonego w uniwersum Sonica. Pierwsze głosy zniesmaczenia można było usłyszeć zaraz po publikacji plakatu zapowiadającego produkcję. 

 

Fani krytykowali dziwne, niepodobne do pierwowzoru proporcje ciała. Narzekano, że sylwetka Jeża jest zbyt ludzka, a co za tym idzie - znacząco odbiega od postury, która kojarzona jest z oryginalnym bohaterem. 

Każda kolejna zajawka związana z filmem: plakaty, zwiastuny, zdjęcia z planu - wszystko było wymownie komentowane. Zazwyczaj negatywnie, a pozytywne wrażenia z prezentowanych materiałów są prawie niespotykane. Nie można się jednak dziwić takim reakcjom. Prawdą jest, że projekt Sonica rzeczywiście był okropny, a fani mieli w tym wypadku racjonalny powód, aby dać upust swojemu niezadowoleniu. 

Rezultat krytyki

Rzadko zdarza się, aby internetowe akcje, nawet na tak dużą skalę, przynosiły jakiekolwiek efekty. Zazwyczaj twórcy zdają się głusi na krytykę fanów. W przypadku autorów filmu Sonic The Hedgehog jest inaczej

Reżyser filmu, Jeff Fowler, dla którego jest to pierwsza, tak duża produkcja, postanowił posłuchać fanów i zmienić wygląd tytułowego bohatera. O wszystkim poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze:

Dziękuję Wam za wsparcie. I za krytykę. Przekaz jest głośny i wyraźny... nie jesteście zadowoleni z projektu i chcecie zmian. Tak się stanie. Wszyscy w Paramount i SEGA jesteśmy w pełni zaangażowani, aby stworzyć tę postać, jak najlepiej się da! 

Przekaz został okraszony wymownym hashtagiem - #gottafixfast, co niewątpliwie ma wywołaj u fanów powiew świeżego optymizmu odnośnie do produkcji.

Na ten moment nie wiadomo jednak, jak owa zmiana wpłynie na całokształt projektu. Wszyscy liczymy na to, że nowy wygląd Niebieskiego Jeża będzie znacznie zbliżony do oryginału, na pierwsze informacje przyjdzie nam jednak nieco poczekać.

Premiera filmu datowana jest na 8 listopada 2019 roku, ale nie ma pewności, czy nie ulegnie ona zmianie, w związku z przeprojektowaniem głównej postaci. Należy jednak podkreślić, że istnieje taka szansa. O wszystkim będziemy starać się informować na bieżąco. 

Warto zajrzeć:

Źródło: Twitter

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych