Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.04.2019 20:48
Saints Row może trafić na duży ekran
898V

Saints Row jako film! Scenariusz przygotuje twórca nowego Mortal Kombat i Resident Evil

Saints Row nie powiedziało ostatniego słowa. W ostatnich miesiącach nie zagraliśmy w nowe przygody „Świętych”, jednak uniwersum wciąż żyje i już wkrótce ma trafić na wielki ekran. Znamy pierwsze szczegóły ekranizacji.

Saints Row to seria gier stworzona przez studio Volition, a wydawana przez firmy THQ i Deep Silver. Pierwsza część zadebiutowała w 2006 roku, a kolejne odsłony trafiały na rynek w latach 2008-2015. W tym czasie zagraliśmy w Saints Row 2 (2008), Saints Row: The Third (2011), Saints Row IV (2013) oraz Saints Row: Gat out of Hell (2015).

Avengers: Koniec gry – recenzja filmu. Love Marvel 3000 (spoilery!)

Volition boryka się z małymi problemami, ponieważ ostatnie produkcje studia nie zaprezentowały oczekiwanej jakości, ale najwidoczniej wydawca nie rezygnuje z marki Saints Row. Właśnie poznaliśmy pierwsze konkrety dotyczące filmu i... Brzmi to dobrze.

Reżyserem ekranizacji Saints Row został F. Gary Gray, który właśnie skończył przygotowanie „Men in Black: International”, a wcześniej pracował przy „The Fate of the Furious”, „Straight Outta Compton”, czy też „Law Abiding Citizen”. Scenariusz opracowuje Greg Russo, który nie ma wyjątkowego dorobku, ale... To właśnie on pracuje nad historią do nowego „Mortal Kombat” oraz rebootu „Resident Evil”.

Film jest produkcją Fenix Studios, Koch Media i Occupant Entertainment. Koch Films jest spółką zależną niemieckiego koncernu Koch Media, który jest właścicielem Deep Silver. Na dodatkowe szczegóły musimy zaczekać, jednak sympatycy tej serii mogą zacierać rączki.

Źródło: https://deadline.com/2019/04/saints-row-f-gary-gray-straight-outta-compton-directing-videogame-movie-adaptation-1202604753/

Tagi: ekranizacja film Saints Row