Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2019 14:40
Robert Downey Jr. jako Iron Man
6784V

Robert Downey Jr. zgarnął gigantyczny bonus za sukces Avengers: Infinity War

Robert Downey Jr. od wielu lat wskakuje w kostium Iron Mana. Mężczyzna jest ikoną Marvel Cinematic Universe, więc podczas podpisywania jednej z umów udało mu się zawrzeć specjalny warunek, dzięki któremu aktor zgarnął fortunę za rolę w „Avengers: Infinity War”.

„Avengers: Infinity War” to jeden z wielkich sukcesów Marvel Cinematic Universe. Film zarobił ponad 2 mld dolarów i sukces produkcji ucieszył nie tylko włodarzy Disneya. Aktorzy również mogli liczyć na spore gratyfikacje.

Avengers: Koniec gry – recenzja filmu. Love Marvel 3000 (spoilery!)

The Hollywood Reporter wspomniał o zarobkach aktorów biorących udział w „Wojnie bez granic”. Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Chris Evans oraz Robert Downey Jr. zgarnęli po 20 mln dolarów za prace na planie „Avengers: Infinity War”, ale najbardziej lukratywny kontrakt posiada Iron Man.

Robert Downey Jr. miał wynegocjować procent od zysków ze sprzedaży biletów i w rezultacie na jego konto wpadło 75 mln dolarów! Jest to spora przepaść względem innych aktorów, którzy również mają okazję występować w Marvel Cinematic Universe, ale nie możemy zapomnieć o najważniejszym – to Iron Man zapoczątkował MCU.

Pierwszym filmem z Marvel Cinematic Universe był właśnie Iron Man i już wtedy Robert Downey Jr. miał okazję zapoczątkować wielki sukces korporacji. Firma jest mu wdzięczna, więc najwidoczniej nie widzi przeszkód w dodatkowym wynagrodzeniu Amerykanina. Robert Downey Jr. może zgarnąć także pewien bonus za „Avengers: Endgame”, ale film musi przekroczyć 1,5 mld dolarów... Według ostatnich wyników film zarobił już 1,481 mld dolarów.

Pewną ciekawostką jest także sytuacja ze „Spider-Man: Homecoming” - Iron Man za każdy dzień zdjęciowy otrzymał 5 mln dolarów, a pracował przez dokładnie trzy dni...

Warto przeczytać:

Źródło: https://www.mynation.com/hollywood/avengers-endgame-robert-downey-jr-to-chris-hemsworth-salaried-of-all-marvel-heroes-revealed-pqv6d0

Tagi: Avengers iron man Marvel Marvel Cinematic Universe Robert Downey Jr.