Dying Light 2 na E3 2019! Twórcy potwierdzają obecność

Gry
2284V
Dying Light 2 na E3 2019! Twórcy potwierdzają obecność
Kajetan Węsierski | 28.04.2019, 21:50

 to bez dwóch zdań najbardziej wyczekiwany projekt od polskiego Techlandu. Zapowiedzieli oni właśnie, że zaprezentują nowe materiały z gry podczas E3 2019!

Gra Dying Light z 2015 roku okazała się ogromnym hitem. Mieszanka parkoura, szalonej akcji i zmutowanych zombie, okazała się tym, czego potrzebowali gracze. Na ubiegłorocznych targach E3 Techland zaprezentował nam materiał z rozgrywki i oficjalny zwiastun. Fani byli wniebowzięci! 

Dying Light 2! Gameplay i zwiastun na konferencji Microsoftu!

Co przyniesie sequel Dying Light 2?

Techland zapowiedział, że  będzie miało miejsce 15 lat po zakończeniu pierwszej części, w bliżej nieokreślonym, europejskim mieście. Sam fundament gry ma pozostać niezmieniony - wciąż będziemy pozostawieni sami sobie, a naszym podstawowym celem będzie uniknięcie rozszarpania przez całe hordy wrogów. Ich rodzajów będzie teraz znacznie więcej, wliczając w to różne stadia ewolucji umarłych

Kolejną ważną zmianą będzie znaczny rozwój narracji. Studio odejdzie od owinięcia całej fabuły wokół jednej, podstawowej historii. System, który zaimplementowano, ma nam pozwalać na budowanie swoich własnych linii fabularnych i rozwiązań. Otworzy to przed nami tzw. "narracyjną piaskownicę". Opisał ją jeden z członków ekipy tworzącej, Tymon Smektała:

W sali naszego zespołu narracyjnego mamy całą ścianę poświęconą relacjom - notatki na naklejkach samoprzylepnych, zdjęcia, wydruki z łączącymi je strzałkami. Wierzymy, że połączenie tych małych i dużych wyborów pozwoli graczom na stworzenie własnych wersji miasta, własnych piaskownic, które nie tylko charakteryzują się inną narracją, ale również rozgrywką.

Jak więc łatwo zauważyć,  jest projektem znacznie większym i ambitniejszym niż debiutancka część o przetrwaniu w świecie opanowanym przez zombie. Nie może więc dziwić fakt, że społeczność graczy tak bardzo wyczekuje każdej informacji na jej temat. Przełom nastąpi już w czerwcu. 

Dying Light 2 na E3 2019!

Podczas tegorocznej edycji targów minie rok, odkąd zapowiedziano rzeczony sequel. Można było oczekiwać, że Techland pojawi się w Los Angeles ze swoim największym projektem. Występowały głosy, które sugerowały, że firma nie dotrze na miejsce, co miałoby mieć związek ze zmianami w jej funkcjonowaniu. Wszystkiemu jednak zaprzeczył CEO, uspokajając oczekujących.

Techland rezygnuje z wydawania gier third-party w pudełkach. Prace nad Dying Light 2 idą zgodnie z planem

Teraz fani mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ producenci, za pośrednictwem oficjalnego konta Dying Light na Twitterze, zapowiedzieli swoją obecność na E3 2019. Przedstawiciele studia pojawią się tam, aby zaprezentować najnowsze materiały z .

Niestety, nie zdradzono, co dokładnie zobaczymy na prezentacji. Może to być materiał z rozgrywki, nowy zwiastun, a nawet zaledwie garść zrzutów ekranu z krótkimi opisami. Pozostaje czekać do czerwca i mieć nadzieję, że twórcy zdecydują się na zdradzenie nam nawet daty premiery oczekiwanej produkcji. 

Koniecznie sprawdź także: 

E3 2019. Lista konferencji – daty i godziny

Dying Light 2 - płynność ważniejsza od rozdzielczości 4K

Dying Light 2 otrzyma unikatową kooperację, a podejmowanie decyzji będzie wyjątkowo wymagające

Dying Light 2 otrzyma linkę z hakiem. Techland nie pracuje nad ekranizacją gry

 

Źródło: https://twitter.com/DyingLightGame

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper