Techland rezygnuje z wydawania gier third-party w pudełkach. Prace nad Dying Light 2 idą zgodnie z planem

Gry
2101V
Techland rezygnuje z wydawania gier third-party w pudełkach. Prace nad Dying Light 2 idą zgodnie z planem
Wojciech Gruszczyk | 28.02.2019, 13:40

Techland się zmienia. Firma nie wrzuci na rodzimy rynek wielu kolejnych produkcji w pudełkach, ale możecie mieć pewność, że Dying Light 2 zmierza w dobrym kierunku. [aktualizacja #1]

Techland od pewnego czasu nie jest wyłącznie producentem wyjątkowych opowieści, ale firma zajęła się również wydawaniem tytułów. Ze względu na ostatnie zmiany na rynku gier, rodzima ekipa musiała podjąć kilka trudnych decyzji i zdecydować się na organizacyjne zmiany.

Dying Light 2 pozwoli stworzyć własną piaskownicę. Techland stawia na reguły mrocznego średniowiecza

Techland zrezygnował z działalności lokalnej obejmującej dystrybucję i wydawanie produkcji third-party w pudełkach – dział zostanie zamknięty do końca roku i z tego powodu pracę straci 13 osób. Jest to proces odbywający się w etapach, a wszyscy zwolnieni pracownicy otrzymają kilkumiesięczną odprawę oraz pełne wsparcie HR w znalezieniu nowej pracy.

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że ten segment nie był strategicznym obszarem działalności twórców Dying Light. Kondycja firmy jest bardzo dobra i Techland jednocześnie poszukuje mnóstwo nowych pracowników. Zespół rozwija się w dziale produkcji oraz publishingu, ponieważ zmiany nie mają najmniejszego wpływu na strukturę globalną wydawnictwa – to Polacy wydają globalnie Dying Light 2, rozwijają sprzedaż cyfrową Dying Light i wrzucą na rynek God's Trigger.

Nie musimy jednocześnie obawiać się o – Techland zaznacza, że prace idą zgodnie z planem. Mogę w tej sytuacji śmiało przypuszczać, że w przeciągu następnych miesięcy ponownie spojrzymy na świetne sceny z wyczekiwanej przez wielu graczy produkcji.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Techlandem i wkrótce otrzymamy oświadczenie Pawła Marchewki - założyciela Techlandu.

[Aktualizacja #1]

Paweł Marchewka, CEO firmy Techland, skomentował pojawiające się w sieci informacje na temat działalności wydawniczej firmy: 

Po wielomiesięcznej analizie rynku rozpoczęliśmy proces wygaszania działalności polskiego wydawnictwa, który potrwa do końca roku 2019. Dotyczy to wyłącznie dystrybucji pudełkowych gier 3rd party na terytorium Polski. Od wielu lat lokalna dystrybucja pudełkowa nie stanowiła strategicznego obszaru działalności firmy, którym jest tworzenie najlepszych gier akcji AAA z otwartym światem.

Te zmiany nie mają żadnego wpływu na nasze globalne plany wydawnicze oraz proces produkcji dwóch gier AAA, w tym Dying Light 2. Nasza firma konsekwentnie rozwija się tworząc kolejne fantastyczne gry. Sprzedaż Dying Light nie tylko nie słabnie, ale w ostatnim roku była wyższa niż w poprzednim. Dying Light dociera do kolejnych grup graczy, którzy zadowoleni polecają go innym. To wszystko nas bardzo cieszy i utwierdza w przekonaniu, że obraliśmy dobry kierunek. Motywuje także do pracy nad tym, aby Dying Light 2 był najlepszą grą jaką stworzyliśmy do tej pory.

Dołożyłem osobistych starań, aby zadbać o interesy i zawodową przyszłość członków zespołu wydawnictwa polskiego, którzy kończą współpracę z Techlandem. Zaproponowane pakiety (również finansowe) znacznie wykraczają ponad standard rynkowy i obowiązujące prawo. Serdecznie dziękuję całemu zespołowi za lata wartościowej pracy. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Dying Light 2 Stay Human.

Źródło: Techland

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper