Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.04.2019 11:02
Minecraft. Microsoft przeznaczy 90 000 dolarów na cele charytatywne
732V

Minecraft. Microsoft przeznaczy 90 000 dolarów na cele charytatywne

Minecraft jest obecnie jedną z największych marek w naszej branży, która zarabia dla Microsoftu gigantyczne sumy pieniędzy. Jak dobrze wiemy, z tak wielką mocą wiąże się równie wielka odpowiedzialność i ekipa Mojang jest tego w pełni świadoma.

Jakiś czas temu ekipa odpowiedzialna za Minecrafta przeznaczyła dotację w wysokości 10 tysięcy dolarów na rzecz organizacji charity:water, która to zajmuje się dostarczaniem pitnej wody do osób, które jej nie mają.

Nintendo podkręciło procesor Switcha w nowej aktualizacji

Teraz Microsoft zorganizował kolejną akcję, która miała na celu zarówno narobić wokół gry nieco szumu, jak i dołożyć kolejną cegiełkę do tak niezwykle ważnego projektu. Na czym polegała akcja Zielonych? Jeśli posiadacze Minecrafta na Xbox One, Windows 10, iOS, Androidzie oraz Nintendo Switch zdecydowali się pobrać darmową modyfikację "Minecraft: The Traveling Trader" okrągłe 100 tysięcy razy, wtedy firma przeleje na konto charity:water kolejne 90 tysięcy dolców.

Jak się okazało, osiągnięcie tego celu zajęło mniej niż 24 godziny, dzięki czemu łącznie ponad 3 300 potrzebujących osób otrzyma dostęp do czystej, zdrowej wody pitnej - i choć jest to tylko kropla w morzu potrzeb, bo wody brakuje blisko 670 milion osób, jest to ważny krok w dobrą stronę.

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft

Nie przegap