Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2019 08:22
The Division 2 USA ranking
942V

The Division 2 najchętniej kupowaną grą w USA. Nintendo Switch króluje w marcu

NPD przedstawiło kompletne wyniki sprzedaży ze Stanów Zjednoczonych. Wielką bitwę świetnych gier wygrało Tom Clancy's The Division 2, które osiągnęło lepszy rezultat od wielu mocnych tytułów. W temacie konsol ponownie najchętniej kupowanym sprzętem był Nintendo Switch.

Mat Piscatella analityk grupy NPD w nocy przedstawił kompletne wyniki sprzedaży gier oraz konsol ze Stanów Zjednoczonych. Ważnym ogłoszeniem jest na pewno dołączenie do zestawienia wyników z Nintendo eShopu – dotychczas Japończycy nie dzielili się rezultatami z USA.

Ranking sprzedaży gier w UK. Zaskakujące pierwsze miejsce

Marzec był dla naszej branży bardzo płodny, bo zagraliśmy w kilka fantastycznych gier, ale nawet w tej sytuacji rynek w Stanach Zjednoczonych zaliczył 11% spadek. Amerykanie wydali na elektroniczną rozrywkę 1,2 mld dolarów. Warto przy tym zaznaczyć, że aktualnie w pierwszym kwartale mieszkańcy USA rzadziej sięgają po portfel – konsole, gry i sprzęt odnotowały 2% gorszy rezultat (3,2 mld dolarów).

The Division 2 wygrywa! 

Najchętniej kupowaną produkcją marca był Tom Clancy's The Division 2 – to kolejna gra Ubisoftu, która notuje fantastyczny start w Stanach Zjednoczonych. Należy na pewno zwrócić uwagę na fakt, że w ubiegłym miesiącu debiutowało kilka naprawdę genialnych tytułów. Gra francuskiego studia jest aktualnie drugą, najchętniej kupowaną pozycją w USA (pierwsze miejsce przypada Kingdom Hearts III), a jednocześnie agenci zanotowali szósty najwyższy wynik w historii Ubisoftu.

Sekiro: Shadows Die Twice nie podbiło rynku, ale to jednocześnie bardzo duży sukces From Software – tylko Dark Souls III (kwiecień 2016 roku) odnotowało lepszy wynik na start w Stanach Zjednoczonych. MLB 19: The Show (trzecia lokata) to najchętniej kupowana odsłona w historii marki. Devil May Cry 5 (czwarta miejsce) to jednocześnie olbrzymi sukces Capcomu – tylko Devil May Cry 4 (luty 2008 roku) osiągnął lepszy początek. Wspomniane Kingdom Hearts III to oficjalnie najlepiej sprzedająca się produkcja w historii marki w Stanach Zjednoczonych.

NPD Wyniki USA Marzec 2019 1

Nintendo Switch nadal na szczycie

Gracze w USA wydali na urządzenia 282 mln dolarów (-15%), a najchętniej kupowaną konsolą był Nintendo Switch – urządzenie Big N to najchętniej kupowany sprzęt w marcu i zarazem pierwszym kwartale. Hybrydowy sprzęt jednocześnie zarobił najwięcej.

NPD Wyniki USA Marzec 2019 1

Źródło: NPD

Tagi: npd sprzedaż Stany Zjednoczone Tom Clancy's The Division 2 wyniki sprzedaży