Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.04.2019 14:59
Terraria na Nintendo Switch sterowanie dotykowe
647V

Terraria. Prace nad wersją na Nintendo Switch zmierzają ku końcowi

Terraria wydaje się grą idealną na konsole przenośne. Wersja na PlayStation Vita spotkała się z ciepłym przyjęciem, więc nie może dziwić, że gracze mocno oczekują kolejnego portu na urządzenia niestacjonarne. 

Terraria już w momencie wydania została mianowana "Minecraftem w 2D". Gra rzeczywiście daje pozornie podobny wachlarz możliwości i choć nie stała się hitem na miarę gry Mojangu, to zdążyła zebrać niemałe grono oddanych fanów. 

Tak wygląda Terraria w wersji na Switcha

Twórcy poinformowali, że przeniesienie ich hitu na Nintendo Switch jest już na ostatniej prostej. Gra została już przesłana do Nintendo, aby ci sprawdzili ją przed ostatecznym uzupełnieniem. Firma wykryła kilka błędów, które teraz poprawiają ludzie z Re-Logic. Deweloperzy zaznaczają jednak, że wstępna kontrola Nintendo wypadała pozytywnie, a liczba bugów była wyjątkowo mała

Wszystko, co zostanie do zrobienia, to końcowe dopieszczenie i kontrola jakości, więc data premiery powinna pojawić się na dniach. 

Warto nadmienić, że w oficjalnej notce wydawniczej, przekazano informacje, odnoście do implementacji funkcji sterowania dotykowego i połączenia jego pracy z użytkowaniem kontrolera. Niestety, nie znamy szczegółów jej działania, ale trzeba przyznać, że brzmi bardzo ciekawie. 

Źródło: https://forums.terraria.org/index.php?threads/terraria-state-of-the-game-april-2019.79069/

Tagi: 505 Games re-logic Terraria