SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2019 16:09
X-Men: Dark Phoenix
1253V

X-Men: Dark Phoenix na ostatecznym zwiastunie. FOX zapowiada historię!

20th Century Fox właśnie opublikował ostatni zwiastun „X-Men: Dark Phoenix”. Materiał zapowiada historię z nadciągającego filmu i pokazuje potęgę Mrocznego Feniksa. Zobaczcie materiał i przygotujcie się na premierę.

7 czerwca odbędzie się premiera „X-Men: Dark Phoenix”. Jest to ostatnia produkcja z uniwersum X-Men, która powstała jeszcze przed połączeniem Disneya z 20th Century Fox. Aktualnie nie poznaliśmy kolejnych planów dotyczących tej marki.

Disney oficjalnie przejął 21st Century Fox

X-Men: Dark Phoenix w odpowiednich rękach

„X-Men: Dark Phoenix” może okazać się niezwykle ważnym filmem dla całego uniwersum X-Menów. Za produkcję odpowiada Simon Kinberg, który miał okazję stworzyć między innymi „Fantastyczna Czwórka”, „Sherlock Holmes”, „Jumper”, „Mr. & Mrs. Smith”, ale jednocześnie twórca pracował nad „X-Men: Apocalypse”, „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” oraz „X-Men: Ostatni bastion”.

Historia "X-Men: Dark Phoenix" (w polskiej wersji „Mroczny Phoenix”) została przygotowana na podstawie serii komiksów „The Dark Phoenix Saga” i zaprowadza widzów do lat dziewięćdziesiątych. Główną bohaterką jest oczywiście Jean Grey, która utraci kontrolę nad swoją siłą i staje się potężną postacią, z którą muszą zmierzyć się X-Meni. W całej opowieści niezwykle ważną rolę odgrywa również Lilandra – władczyni pozaziemskiej cywilizacji – która chce schwytać „Dark Phoenixa”.

X-Men: Dark Phoenix - jak wyglądają losy filmu?

Pierwsze szczegóły dotyczące filmu sięgają początku 2017 roku – w lutym Simon Kinberg rozpoczął negocjacje z 20th Century Fox dotyczące przygotowania filmu inspirowanego komiksami „Dark Phoenix Saga”, a już w marcu zostały podpisane niezbędne dokumenty i Brytyjczyk rozpoczął swoją pracę. W kwietniu otrzymaliśmy nazwę oraz datę premiery (2 listopad 2018 roku), ale w marcu 2018 roku przesunięto debiut na 14 lutego 2019 roku.

28 czerwca 2017 roku aktorzy trafili na plan (Montreal), gdzie na początku pracowano nad tytułem pod nazwą roboczą „Teen Spirit”. Już 14 października zakończono główne prace nad produkcją.

X-Men i Avengers? 

Disney przejął 20th Century Fox, ale nie oznacza to, że możemy liczyć na rychły debiut X-Menów w Marvel Cinematic Universe. Firma posiada dokładne plany i nie zamierza ich zmieniać, więc w przeciągu najbliższych 5 lat nie możemy liczyć na rewolucję.

Tak sytuację skomentował Kevin Feige z Marvela:

Jesteśmy na początku długiej drogi. Prace nad pięcioletnim planem ruszyły, zanim Disney dogadał wykup Fox. Więc nie rozmawialiśmy nawet o obecności X-Menów. Miło jest mieć ich pod dachem. Wrócą, ale minie sporo czasu, zanim to się stanie.

X-Men a może czas na solowe historie?

Marvel nie zamierza zaburzać swoje harmonogramu i planów, ale nie oznacza to, że X-Meni muszą przeleżeć przez kolejne pięć lat w szufladzie. Już teraz pojawiają się przecieki, według których Disney rozważa przygotowanie serialu o losach Wolverina. Opowieść mogłaby trafić na Disney+, jednak na konkrety musimy oczywiście zaczekać.

X-Menów nie zabraknie w grach!

Magneto, Wolverin, czy też inni superbohaterowie znani z uniwersum X-Menów będą w kolejnych latach często wykorzystywani. Już teraz możemy mieć pewność, że znane postacie pojawią się w Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order. Wczoraj poznaliśmy nawet datę premiery gry, która wyląduje wyłącznie na Nintendo Switchu – Japończycy pokazali świetny plakat.

[Aktualizacja #1]

Już jest! Nasza recenzja:

Tagi: film trailer x-men x-men: dark phoenix zwiastun