Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.04.2019 07:00
X-meni nie pojawią się w MCU
2674V

Nowa faza filmów Marvela bez X-Menów

Wraz z debiutem "Avengers: Koniec Gry" zakończy się aktualna faza filmów Marvela. Po zakupie przez Disneya praw m.in. do X-Menów niektórzy liczyli na ekipę Mutantów w MCU. Tak się jednak nie stanie.

Marvel Cinematic Universe budowane jest skrupulatnie od kilku grubych lat. Marvel dokłada wszelkich starań, by stworzyć spójne i interesujące uniwersum filmowe. W nim brakuje jednak X-Menów, które do tej pory były poza prawami własności Disneya.

Shazam 2 w produkcji. Film nabiera kształtów

Jednak po tym, jak Disney kupił Fox, odzyskał prawa do Mutantów. Logicznym więc stało się pytanie o ich obecność w kolejnej fazie filmów Marvela, która wystartuje już z "Spider-Man: Far From Home".

Niestety dla fanów X-Menów, nie mamy dobrych wiadomości. Kevin Feige z Marvela w rozmowie z io9 zdradził, że o ile wizja dołączenia X-Menów do tego uniwersum jest ekscytująca, tak w nowej fazie ich jeszcze nie zobaczymy. Co oznacza przynajmniej 5 lat bez X-Menów w MCU.

Jesteśmy na początku długiej drogi. Prace nad pięcioletnim planem ruszyły, zanim Disney dogadał wykup Fox. Więc nie rozmawialiśmy nawet o obecności X-Menów. Miło jest mieć ich pod dachem. Wrócą, ale minie sporo czasu, zanim to się stanie.

Nowa faza MCU rozpocznie się, jak już wspomniałem, od premiery "Spider-Man: Far From Home". Plotki mówią, że dostaniemy także film na bazie Eternals. Pewna jest także kolejna odsłona Black Panther i przygód Doctora Strange'a. Kolejne filmy to albo plotki, albo spekulacje.

Źródło: https://io9.gizmodo.com/marvel-studios-has-a-5-year-phase-4-plan-that-probably-1833888644?IR=T

Tagi: marvel x-men

Nie przegap