Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2019 15:43
NeoGeo 2
1162V

NeoGeo 2 powstaje. SNK tworzy nowe konsole i ma ogromne plany

NeoGeo Mini okazało się gigantycznym sukcesem, więc SNK ma wielkie plany dotyczące naszej branży. Firma chce nie tylko oferować nowe tytuły, ale również systematycznie wrzucać na rynek konsole. Japończycy nie celują wyłącznie w retro sprzęt.

SNK przygotowuje się teraz do premiery Samurai Shodown, ale wydawca ma znacznie większe plany. Firma postanowiła wrzucać na rynek przynajmniej dwie gry rocznie, a jednocześnie inżynierowie opracowują kolejne konsole.

Samurai Shodown NeoGeo Collection zapowiedziane

Od 2020 roku SNK ma systematycznie zapewniać dwie duże produkcje, które będą dostępne na całym świecie – w przyszłym roku zagramy w nowego Metal Sluga oraz wcześniej zapowiedziany King of Fighters XV.

Jest to naprawdę interesująca sytuacja, jednak to nie koniec planów. NeoGeo Mini okazało się wielkim sukcesem, więc Japończycy planują już NeoGeo 2 i NeoGeo 3! Urządzenia nie będą wyłącznie retrokonsolami, ponieważ korporacja zamierza zapewnić „oryginalny sprzęt”, który będzie następcą NeoGeo.

Na dobry początek otrzymaliśmy wstępne informacje o NeoGeo 2 – będzie to platforma „półotwarta”, więc bardzo możliwe, że otrzymamy możliwość wrzucania swoich gier lub programów na konsolę.

Warto przeczytać:

Źródło: https://gamingbolt.com/snk-wants-to-release-2-games-per-year-starting-in-2020-new-neogeo-consoles-coming

Tagi: NeoGeo neogeo 2 SNK