SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.04.2019 15:18
PlayStation 4 i PlayStation 5 z cenzurą
3796V

PlayStation 4 i PlayStation 5 bez gier z seksualnym charakterem. Sony nakłada ograniczenia

Niektórzy deweloperzy mogą mieć spory problem z wydaniem swoich przyszłych gier na PlayStation 4 i PlayStation 5. Sony postanowiło nałożyć ograniczenia na twórców, którzy specjalizowali się w przygotowywaniu gier dla dorosłych.

Dziennikarze The Wall Street Journal dotarli do bardzo interesujących szczegółów związanych z nakładaniem cenzury na niektóre gry. Sony postanowiło ograniczyć dostępność produkcji z wyraźnym seksualnym charakterem.

Pierwsze szczegóły PlayStation 5

Sony podobno obawia się, że może stać się celem działań prawnych i społecznych. Aktualnie firma nie posiada konkretnych wytycznych, jednak niektóre gry nie będą dostępne na PlayStation Store – taką wiadomość uzyskał redaktor podczas rocznego podziału zysków Grupy Sony. Korporacja wprowadziła zmiany w następstwie ruchu #MeToo.

Niektórzy deweloperzy są podobno rozczarowani – głównie problem może być dostrzeżony w Japonii, w której twórcy często sięgają po tematy seksualne. Sony wprowadzając odpowiednie restrykcje może automatycznie wyeliminować problem dużych afer.

Sytuację skomentował prezes małego, japońskiego studia, który podkreśla, że zmiany są po prostu kosztowne:

„Nie wiesz, co powiedzą, dopóki nie skończysz pracy i nie przedstawisz jej do oceny. A jeśli nie są szczęśliwi, nawet jeśli pozwolili na taki sam stopień seksualności kilka dni wcześniej, musimy wrócić do pracy i poprosić naszych pracowników o wprowadzenie zmian. To bardzo kosztowne.”

Jest to naprawdę interesująca wiadomość, która pokazuje pewne zmiany na PlayStation Store – jak wiadomo w pewnym momencie na PlayStation 4 debiutowały niemal wszystkie gry, które nie były szczególnie sprawdzane, ale najwidoczniej firma postanowiła dokładnie przyjrzeć się tytułom publikowanym na swojej platformie.

Ograniczenia już teraz wchodzą w życie, więc na PlayStation 4 i w przyszłości na PlayStation 5 powinniśmy widzieć mniej gier o mocny, seksualnym charakterze.

Warto przeczytać:

Źródło: https://wccftech.com/sony-limits-sexual-content-playstation-games/

Tagi: erotyka playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 sony