Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.04.2019 21:45
bohater Star Wars Jedi: Fallen Order
1191V

Star Wars Jedi: Fallen Order ważniejszy od nowej gry Respawn. Twórcy wstrzymali prace

Respawn Entertainment już kilka lat temu pracowało nad zupełnie nowym tytułem, ale prace nad grą zostały wstrzymane. Deweloperzy otrzymali szansę rozwijania gry w uniwersum Gwiezdnych wojen i skupili się na Star Wars Jedi: Fallen Order.

Star Wars Jedi: Fallen Order to aktualnie jeden z dwóch ogromnych projektów Respawn Entertainment. Twórcy jednak jeszcze kilka lat temu pracowali nad zupełnie innym tytułem, ale Gwiezdne wojny wygrały.

Data premiery i szczegóły Star Wars Jedi: Fallen Order

Sytuację przybliżył Stig Asmussen. Reżyser z Respawn Entertainment rozwijał już ze swoim zespołem zupełnie nową produkcję, gdy pojawił się przedstawiciel Electronic Arts z propozycją nie do odrzucenia.

„Co sądzicie o Gwiezdnych wojnach?”

Te słowa wystarczyły, by deweloperzy jednomyślnie porzucili prace i rozpoczęli tworzenie Star Wars Jedi: Fallen Order. Studio doskonale zdawało sobie sprawę, że taka szansa może się już nigdy nie powtórzyć, więc autorzy chętnie zrezygnowali z poprzedniej gry.

Pytanie pozostaje jedno – nad czym pracowało Respawn Entertainment? Jak wiadomo Apex Legends narodził się z Titanfall 3, więc może tym razem autorzy postawili na zupełnie nowe IP, które jednak nie miało najmniejszych szans w starciu ze światem Star Wars?

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/04/15/respawn-halted-development-on-another-game-to-make-star-wars-jedi-fallen-order

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Fallen Order

Nie przegap