Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.04.2019 20:48
Star Wars: Jedi Fallen Order postać
6210V

Star Wars Jedi: Fallen Order na zwiastunie. Znamy datę premiery i szczegóły historii

Respawn Entertainment właśnie ujawniło pierwsze konkrety dotyczące Star Wars Jedi: Fallen Order. Szykuje się fantastyczna produkcja dla wszystkich fanów uniwersum Gwiezdnych wojen. Poznajcie informacje o jednej z najciekawszych gier 2019 roku.

Star Wars Jedi: Fallen Order to pierwsza produkcja w uniwersum Gwiezdnych wojen przygotowana przez Respawn Entertainment. Dotychczasowo deweloperzy przygotowali dwie części serii Titanfall oraz zaoferowali bezpłatny Apex Legends. Autorzy posiadają wielkie doświadczenie w kreowaniu satysfakcjonujących FPS-ów.

Co już wcześniej dowiedzieliśmy się o Star Wars: Jedi Fallen Order?

Star Wars Jedi: Fallen Order – data premiery

Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutuje 15 listopada. Gra będzie jednocześnie dostępna na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste. Pierwsza wzmianka o dacie premiery pojawiła się kilka godzin wcześniej, ponieważ pracownicy Amazonu za wcześnie opublikowali szczegóły produktu. W sumie mogliśmy się spodziewać, że tytuł będzie dostępny w listopadzie, ponieważ poprzednie pozycje Electronic Arts w świecie Gwiezdnych wojen także debiutowały w listopadzie – Star Wars: Battlefront i Star Wars: Battlefront 2 trafiły na rynek 17 listopada.

Star Wars Jedi: Fallen Order – Respawn stawia na historię

Na początku panelu Vince Zampella – szef Respawn Entertainment – podkreślił, że jego zespół jest znany z przygotowania świetnych, pierwszoosobowych, a zarazem sieciowych strzelanek, ale tym razem otrzymamy produkcję nastawioną na historię. Twórcy pozwolą nam wcielić się w Jedi i poczuć prawdziwą moc Gwiezdnych wojen. Studio skupiło się na opowieści, która nie zostanie zniszczona przez sieciowe elementy oraz mikrotransakcje.

„To jest gra Star Wars nastawiona na historię, bez trybu sieciowego, bez mikrotransakcji” - Vince Zampella, Respawn Entertainment

Opowieść w Star Wars Jedi: Fallen Order zaprowadzi graczy pomiędzy trzeci a czwarty epizod kinowych Gwiezdnych wojen. Gracze tym razem wcielą się w porzuconego Padawana, któremu udało się przetrwać Rozkaz 66, czyli rzeź Jedi dokonaną przez Imperatora Palpatine rękoma Armii Klonów.

Star Wars Jedi: Fallen Order – Zwiastun przedstawia bohatera

Respawn Entertainment przygotowało na wydarzenie fabularny zwiastun, który nie przedstawia czystej rozgrywki, jednak każda scena została przygotowana na silniku gry. Na materiale możemy spojrzeć na głównego bohatera – mężczyzna zapowiada wielkie zmiany w galaktyce.

„Cal Kestis to zbiegły Padawan i jeden z ostatnich członków Zakonu Jedi, którzy pozostali przy życiu po czystce zapoczątkowanej przez rozkaz 66. Poznaj zupełne nową opowieść dla jednego gracza w uniwersum Star Wars™ od Respawn Entertainment i EA Star Wars”

Star Wars Jedi: Fallen Order – Czego możemy się spodziewać?

  • Rozgrywka nastawiona na walkę mieczem
  • Bohater może korzystać z mocy Jedi
  • Respawn nie zapomniało o bieganiu po ścianach
  • Zdaniem deweloperów „walka jest kluczem” rozgrywki
  • Podczas historii spotkamy kultowe lokacje, broń, sprzęt oraz antagonistów, a także zupełnie nowe dla uniwersum postacie, lokacje, stworzenia, droidy oraz wrogów.

Star Wars Jedi: Fallen Order – kto wciela się w głównego bohatera?

Potwierdziły się plotki z początku tygodnia. Respawn Entertainment zdecydowało się zatrudnić Camerona Monaghana, który wcielił się w Cala Kestisa, czyli głównego bohatera Star Wars Jedi: Fallen Order. Twórcy w tej sytuacji nie pozwolą nam stworzyć herosa, jednak otrzymamy możliwość rozwijania wcześniej zarysowanej postaci.

Cameron Monaghan to urodzony w 1993 roku amerykański aktor, który pracę na planie rozpoczął w 2002 roku („The Wishing Stone”). Mężczyzna miał okazję wystąpić w między innymi „Brothers in Arms”, „Klik: I robisz, co chcesz”, „Bal maturalny”, ale trudno nie odnieść wrażenia, że Monaghan jest najbardziej znany z dwóch seriali - „Gotham” (Jerome Valeska) oraz „Shameless” (Ian Gallagher). To jego pierwsza praca w branży gier.

Star Wars Jedi: Fallen Order – na grafikach koncepcyjnych 

Na panelu otrzymaliśmy prezentację kilku grafik koncepcyjnych. Poniżej zobaczycie głównego bohatera oraz BD-1. Dodatkowe zdjęcia wylądowały także w galerii. 

Star Wars Jedi Fallen Order Grafiki Koncepcyjne 01

Star Wars Jedi Fallen Order Grafiki Koncepcyjne 02

Star Wars Jedi Fallen Order Grafiki Koncepcyjne 03

Star Wars Jedi: Fallen Order – spełnienie marzeń dla deweloperów i wydawcy?

W kilku słowach na temat produkcji wypowiedział się Stig Asmussen, Game Director w Respawn Entertainment, który wychwalał współpracę z Lucasfilm:

„Wielu fanów Gwiezdnych Wojen, w tym my sami, jest naprawdę zainteresowanych mrocznymi czasami, więc chcieliśmy zbadać ten tajemniczy, niebezpieczny okres. Zespół Lucasfilm okazał się dla nas niesamowitym partnerem, pomagając nam odkrywać i dalej rozwijać tę część historii uniwersum, w której Imperium znajduje się u szczytu potęgi, a pozostali przy życiu Jedi ukrywają się. W tej narracji stworzyliśmy grę z intensywną, ale przemyślaną i wciągającą walką w zwarciu, przy użyciu miecza świetlnego i Mocy, pozwalając każdemu spełnić swoją fantazję o staniu się rycerzem Jedi.”

Steve Blank, Director, Franchise Content & Strategy, w Lucasfilm, jest przekonany, że właśnie tego oczekują fani:

„Kiedy Respawn zwrócił się do nas z pomysłem na grę, natychmiast to podchwyciliśmy. Tytuł dla pojedynczego gracza, osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, był dokładnie tym, czego szukaliśmy, i wiemy, że fani byli również spragnieni tego typu rozgrywki. Skupienie się na Calu ocalałym po pogromie Rozkazu 66, otwiera wiele możliwości w rozgrywce i bogate wątki do rozwinięcia dla tej nowej postaci i jej historii”.

Star Wars: Jedi Fallen Order a może Star Wars Jedi: Upadły zakon?

Electronic Arts Polska przedstawiło oficjalną, polską nazwę Star Wars: Jedi Fallen Order – grę zobaczymy pod nazwą Star Wars Jedi: Upadły zakon. Pewnie nie wszyscy będą zadowoleni, jednak bardzo możliwe, że w tym wypadku otrzymamy polską lokalizację – już teraz pojawiają się pierwsze materiały zatytułowane właśnie „Upadły zakon”.

Star Wars Jedi: Fallen Order – jak rozpocznie się gra?

Akcja Star Wars Jedi: Fallen Order zaprowadzi graczy na planetę Bracca – jest to jedno z zupełnie nowych miejsc – gdzie Cala będzie ukrywał się przed Imperium. Niestety, bohater zostanie namierzony i zmuszony do ucieczki. W trakcie wędrówki gracze będą współpracować z wiernym droidem BD-1, poznają między innymi tajemniczą Cerę oraz wpadną na „znajome twarze z przeszłości”. Ucieczka przed Imperium będzie niezwykle niebezpieczna, ponieważ Cala jest ścigany przez Drugą Siostrę, jednego z elitarnych Inkwizytorów Imperium. Towarzyszą jej specjalne siły Imperium wyszkolone do tropienia Jedi i pomagające Inkwizytorom w ich brudnej robocie.

Star Wars Jedi: Upadły zakon™ to przygodowa gry akcji, w której graczowi po piętach depczą chcący go zgładzić, złowieszczy Inkwizytorzy Imperium. Rozwijaj zdolności Mocy, opanuj techniki walki mieczem świetlnym i poznaj sekrety zamierzchłej cywilizacji, aby zgłębić tajniki Mocy. Tylko wówczas będziesz w stanie odbudować Zakon Jedi ze zgliszczy, strzeż się jednak podążającego twoim tropem Imperium.

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Fallen Order Star Wars: Jedi Fallen Order