Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 11.04.2019 18:20
Octopath Traveler gra
640V

Octopath Traveler zapowiedziany na PC

Koreański urząd Game Rating and Administration Committee znów popsuł niespodziankę.  Wyciek z jego bazy danych potwierdził się dzisiaj - Square Enix zamierza wydać Octopath Traveler także na PC.

Square Enix podało dziś oficjalnie, że Octopath Traveler, który do tej pory dostępny było tylko na Switchu, ukaże się na komputerach za niecałe dwa miesiące, tj. 7 czerwca. Na sprzęcie Nintendo gra odniosła sukces, na co złożyły się i dobre opinie, i sprzedaż (przekroczyła ona 1 mln).

Octopath Traveler: Champions of the Continent pozwoli na wybór jednej z trzech ścieżek

 

Za produkcję Octopath Traveler odpowiadał zespół mający na koncie serię Bravely Default, ale gra posiadała też wiele cech wspólnych z niektórymi odsłonami SaGi.

Fabuła Octopath Traveler

Akcja rozgrywa się w niebezpiecznym świecie o nazwie Osterra, a do wyboru mamy osiem postaci, które rozpoczynają przygodę w różnych jego regionach. Są to Ophilia Clement (jedna z sióstr służących w kościele, w którym przechowywany jest tzw. płomień początku), Cyrus Albright (profesor z Akademii Królewskiej), Tressa Colozone (córka małżeństwa kupców), Olberic Eisenberg (rycerz z upadłego państwa poszukujący nowego sensu życia), Primrose Azelhart (tancerka), Alfyn Greengrass (aptekarz pomagający potrzebującym), Therion (znany złodziei) oraz H'aanit (łowczyni należąca do klanu, dla którego domem jest las).

Tagi: Octopath Traveler Square Enix

Nie przegap