Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2019 15:40
Warcraft na Gogu
890V

Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II Battle.net Edition na GOG.com

GOG właśnie potwierdził kapitalną wiadomość. Od dzisiaj na cyfrowej platformie są dostępne Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II Battle.net Edition. Gry możecie kupić w pakiecie zatytułowanym Warcraft Bundle.

GOG już na początku marca potwierdził współprace z Blizzardem, na mocy której w cyfrowym sklepie zadebiutowało Diablo. Teraz możemy potwierdzić wrzucenie do cyfrowej dystrybucji kolejnych klasyków.

Diablo na GOG-u! Gra z pełnym wsparciem multiplayera

Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II Battle.net Edition z dodatkiem Beyond the Dark Portal są od dzisiaj dostępne na GOG.com. Gry zostały wycenione kolejno na 19,99 zł i 34,99 zł, ale zainteresowani mogą za 51,99 zł nabyć Warcraft Bundle, który zawiera oba tytuły.

W Warcraft: Orcs & Humans gracze przeniosą się w czasy pierwszej wojny o Azeroth. Będą musieli wybrać jedną ze stron i zbudować armię ludzi lub orków, by zniszczyć siły swojego wroga. Warcraft II wraz z dodatkiem umożliwia walkę na morzu dzięki licznym jednostkom pływającym oraz wprowadza więcej ras, z których składają się Przymierze i Horda. Do ludzi i orków dołączają w tej grze między innymi elfy, trolle i krasnoludy. 

Warcraft: Orcs & Humans dostępny na GOG-u działa na współczesnych systemach operacyjnych, a jeśli zdecydujecie się kupić Warcraft II to otrzymacie dwie wersje gry. Pierwsza jest wzbogacona o obsługę wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i tryb wieloosobowy w sieci lokalnej, a druga to wersja klasyczna ze swojego okresu, z oryginalną grafiką SVGA i dobieraniem graczy z pierwotnej wersji serwisu sieciowego Battle.net.

Brzmi kusząco? Będzie to na pewno spora przyjemność dla graczy, którzy wychowali się na tym uniwersum Blizzarda, ponieważ w końcu zainteresowani otrzymają dostęp do tych wyjątkowych strategii.

GOG zdradza również sporą ciekawostkę...

W Warcrafcie 2 bardzo prosto można podmienić pliki audio na nagrane przez siebie. Wystarczy przygotować je w formacie .wav i zamienić z odpowiednimi plikami w folderze gry o nazwie GameSFX (są w nim podfoldery odpowiadające poszczególnym jednostkom). Trzeba wrzucić plik w miejsce oryginalnego i go nadpisać, więc zmodyfikowane pliki muszą mieć takie same nazwy. Rozmiar pliku nie powinien przekraczać 100 kB. Tu znajdziecie listę tekstów: https://wow.g(...)raft_II.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: blizzard gog gog.com Warcraft