Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2019 15:14
Diablo GOG logo
2476V

Diablo na GOG-u! Gra z pełnym wsparciem multiplayera

GOG ożywił legendę. W polskim sklepie pojawiło się pierwsze Diablo i produkcja otrzymała pełne wsparcie trybu sieciowego. Dzieło Blizzarda znajdowało się na szczycie listy życzeń GOG.com.

Nie możemy w ostatnim czasie chwalić Blizzarda za ruchy związane z Diablo, jednak co powiecie na powrót do klasyki? Producent oraz GOG przywrócili do sprzedaży oryginalne Diablo, a wkrótce gracze otrzymają dostęp do Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.

Diablo Immortal jest wg deweloperów gotowe do premiery

Diablo pierwszy raz trafiło do cyfrowej dystrybucji. Gracze otrzymają tutaj dostęp do klasycznej wersji (w oryginalnej grafice SVGA przy 20 klatkach animacji na sekundę, łącząc się ze znajomymi poprzez klasyczną wersję serwisu sieciowego Battle.net) lub aktualizowanej (stworzona we współpracy z Blizzardem, usuwa wiele błędów, oferuje wyższą rozdzielczość oraz jest zgodna z Windows 10). Gracze mogą wybrać preferowaną wersję gry w programie startowym.

Tak sytuację skomentował Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment:

„Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić. Nie mogliśmy się tego doczekać. Mamy nadzieję, że graczy ucieszy możliwość powrotu do tych klasyków”.

Kilka słów powiedział także Oleg Klapovsky, SVP w spółce GOG:

„Przedzieranie się przez klasyczne podziemia Diablo we współpracy z Blizzardem to niezwykle emocjonujące doświadczenie. Dla wielu z nas to przeżycie o znaczeniu osobistym. Co więcej, to o tę grę najczęściej dopominała się nasza społeczność. Teraz zarówno weterani jak i nowi gracze znów będą mogli wysłuchać rad Mędrca Caina i zapuścić się w podziemia katedry w Tristram”.

Diablo zostało wycenione na 34,99 zł i zajmuje całe 643MB. Wkrótce otrzymamy szczegóły premiery Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.

GOG zapowiada atrakcję następującymi słowami: 

  • Poznaj legendarną grę RPG akcji, która wpłynęła na cały gatunek.
  • Zaatakuj siedlisko Diablo jako wojownik, czarodziej lub łotrzyca - każda klasa posiada niepowtarzalne umiejętności i zdolności.
  • Wspólnie pokonajcie Diablo - nawet do 4 graczy może połączyć siły przez sieć Battle.net lub grać we dwójkę przez TCP/IP.
  • Bezprecedensowa różnorodność - ponad 200 różnych potworów zamieszkuje wciąż zmieniający się labirynt Diablo. Korzystaj z legendarnych przedmiotów i pokonaj budzących grozę bossów oraz ich sługusów.
  • Mrożąca krew w żyłach fabuła - odkryj przerażający świat, trzymany w żelaznym uścisku Mrocznego Władcy.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Blizzard Entertainment Diablo Ubisoft