Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2019 09:50
współpraca Netflix z TVP
1477V

Netflix i TVP mogą wspólnie stworzyć serial. Platforma chce produkcje Telewizji Polskiej

Netflix szykuje się do przygotowania kolejnej produkcji w naszym kraju i platforma mogła znaleźć zaskakującego partnera. Według najnowszych plotek Telewizja Polska może zostać zaangażowana w prace nad projektem.

Netflix systematycznie pracuje nad serialami w Europie. W Polsce otrzymaliśmy aktualnie jedną produkcję – "1983” zebrał mieszane opinie, ale najwidoczniej platforma nie rezygnuje z prac w naszym kraju.

Ruchome piaski na zwiastunie. Netflix promuje szwedzki serial

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej dotarła do ciekawej informacji – Netflix ma znajdować się w zaawansowanych rozmowach z TVP. Oba podmioty mają wspólnymi siłami przygotować serial na podstawie powieści kryminalnej Marka Krajewskiego pt. "Erynie" z cyklu, którego głównym bohaterem jest komisarz Edward Popielski.

Netflix chce nawet nawiązać szerszą współpracę z TVP i wrzucić do swojej oferty produkcje przygotowane przez polską telewizję! Tutaj może pojawić się problem, ponieważ dotychczas strategia TVP w przypadku VOD była bardzo prosta – firma nie udostępniała swoich produkcji.

„Nadawca publiczny rozważa, czy szersza współpraca z Netflixem byłaby dla niego korzystna i czy w związku z tym warto zrewidować obecną strategię” – Dziennik Gazeta Prawna

Marcin Klepacki, pełnomocnik zarządu TVP ds. dystrybucji zasobów programowych, jest przekonany, że taka współpraca może nie tylko przynieść TVP dodatkowe korzyści finansowe, ale jest to również dobra reklama.

Źródło: https://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/594516,netflix-tvp-negocjacje-serial-powiesc-krajewski.html

Tagi: netflix telewizja polska tvp