Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 24.03.2019 15:40
nowy gameplay Ys IX: Monstrum Nox
904V

Ys IX: Monstrum Nox. Twórcy prezentują model poruszania na nowym gameplay'u

Dobra informacja dla wszystkich fanów cyklu Ys! Do internetu trafił właśnie zapis konferencji, na której przedstawiono rozgrywkę z nadchodzącej części, Monstrum Nox. 

Poprzednia część serii, Ys VIII: Lacrimosa of Dana, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Gra okazała się sukcesem także poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni. Niedawno zainteresowanym przybliżono garść ciekawostek dotyczących nadchodzącej produkcji. 

Nihon Falcom więcej szczegółów nt. Ys IX: Monstrum Nox

Dzisiaj, podczas tokijskiego Dengeki PlayStation Game Fes 2019, twórcy zaprezentowali zgromadzonym krótkie wideo, które pokazywało rozgrywkę z nadchodzącego Ys IX: Monstrum Nox.

Zaprezentowane wideo skupiało się głównie na eksploracji. Na pierwszym z zamieszczonych materiałów widzimy, jak wypadło poruszanie się w mieście. Dużą zaletą zdaje się bieganie po ścianach, które dodaje akcji dynamiki. 

W przypadku drugiego wycinka rozgrywki pokazano jedną, ciekawą możliwość - latanie. To kolejna, po bieganiu po ścianach, zdolność dodająca dynamizmu w trakcie poruszania. Trzeci filmik przenosi naszego bohatera do lasu. Tam dostaniemy możliwość, między innymi, skakania po wystających gałęziach drzew. 

Wszystko zapowiada się bardzo przyjemnie, chociaż trzeba wspomnieć, że jest to zaledwie wstępny obraz produkcji. Objawia się to chociażby ogromnymi pustkami, które można dostrzec w mieście. Miejmy nadzieję, że do oficjalnej premiery gra bardzo mocno wypełni się zawartością. 

Poniżej znajdziecie trzy wycinki z konferencji, które przedstawiają rozgrywkę w Ys IX: Monstrum Nox:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/03/ys-ix-monstrum-nox-ps4-gameplay/

Tagi: Nihon Falcom Ys IX: Monstrum Nox