Ys IX: Monstrum Nox

Ys IX: Monstrum Nox

8,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 8.0
PS4 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
26.09.2019
Europa:
05.02.2021
Producent:
Nihon Falcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
26.09.2019
Europa:
05.02.2021

Ys IX: Monstrum Nox - opis gry

Ys IX: Monstrum Nox to gra action-RPG wyprodukowana przez japońskie studio Nihon Falcom. Tytuł ukazał się na PlayStation 4, PC oraz Nintendo Switch..

Wzorem innych części serii w Ys IX odwiedzamy nowy region świata. Tym razem czerwonowłosy podróżnik Adol Christin, główny bohater serii, trafia do miasta Balduq w regionie Gllia leżącym na północny-wschód od Esterii (miejscu, w którym toczyła się akcja pierwszej części Ys). Balduq to duże miasto, w którego centralnym punkcie znajduje się olbrzymie więzienie. Leży ono w strategicznie położonym miejscu, przez co docierają doń podróżnicy z rozmaitych zakątków świata. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Miasto ma też jeszcze jedną szczególną cechę - od kilku lat zasłyszeć można w nim niepokojące plotki o “monstrach”, tajemniczych osobach posiadających nadprzyrodzone zdolności. Niektóre z nich pomagają innym ludziom, inne z kolei wykorzystują swoje moce w niecnych celach. 

Adol oczywiście poznaje takie ‘monstra’ w trakcie swojej przygody, ale zanim dowie się prawdy o ich pochodzeniu, będzie musiał uciec z więzienia, ponieważ zostanie niesłusznie oskarżony o spowodowanie zniknięcia floty statków imperium Romun. 

Założenia rozgrywki nie uległy zmianie. Dziewiąta część Ys to gra action-RPG z dynamicznym i widowiskowym systemem walki. Jak wspomniano, akcja rozgrywa się tym razem w Balduq, którego cechą szczególną są wysokie mury oraz ogólna wertykalność, choć odwiedzimy też inne lokacje, np. znajdujące na jego obrzeżach.

Największe gameplayowe novum to obecność różnych grywalnych postaci, owych monstrów. Posiadają one nie tylko unikatowe zdolności przydatne podczas walk, ale też eksploracji, jak bieganie po ścianach czy szybowanie. Co z tym idzie, w grze nie brakuje lokacji przypominających dungeony z serii The Legend of Zelda, w których możemy skorzystać z umiejętności, jakimi dysponujemy, by uporać się z przygotowanymi przez twórców wyzwaniami. Wśród monstrów jest np. bandyta okradający bogatych, morderca wymierzający karę w imieniu niebios czy wyjątkowo tajemnicza “lalka” o nieznanym pochodzeniu stworzona przez wybitnego rzemieślnika. 

Wideo - Ys IX: Monstrum Nox

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper