Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.03.2019 19:21
Dead Cells w milionie sprzedanych kopii
915V

Dead Cells sprzedało się w liczbie ponad miliona kopii

Jeden z członków studia Motion Twin ogłosił, że Dead Cells, jedna z najgłośniejszych gier niezależnych ostatnich lat, osiągnęła świetny wynik sprzedażowy.

Dead Cells trafiło do wczesnego dostępu już w maju 2017, jednak najwięcej mówiło się o nim przy okazji premiery pełnoprawnej wersji w sierpniu ubiegłego roku. Wystarczy wspomnieć, że pomimo niezależności, tytuł zdobył nagrodę w kategorii "Best Action Game" podczas TGA 2018. 

Dead Cells - Rise of the Giant zadebiutuje w marcu

W trakcie spotkania, które odbyło się na łamach tegorocznego Game Developers Conference, projektant gier Motion Twin, Sebastien Benard, zdradził publiczności, że od czasu wczesnego dostępu, Dead Cells sprzedało się już ponad milion razy. Dodał także, że około 60% to wydania na PC, chociaż gracze konsolowi też mieli swój wkład, w szczególności Ci grający na Switchu.

Benard wspomniał również, że Dead Cells było dla studia "projektem ostatniej szansy" i przyznał, że firma nie była w dobrej formie, więc podjęcie się takiego projektu wydawało się złą decyzją. 

Ostatecznie wszystko się opłaciło. Twórcy oddali produkt, który tchnął w nich nowe życie, a gracze dostali jedną z najlepszych gier ubiegłego roku. 

Warto nadmienić, że już 28 marca wszyscy fani otrzymają możliwość nabycia pierwszego rozszerzenia do gry - Rise of the Giant. Jest na co czekać, ponieważ przyniesie ono całą masę dodatkowej zawartości. 

Źródło: https://www.usgamer.net/articles/dead-cells-has-sold-over-one-million-units-mostly-on-pc-and-switch-gdc-2019

Tagi: dead cells motion twin