Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 11.07.2018 17:07
CD Projekt RED nie zrezygnuje z uniwersum Wiedźmina
1057V

CD Projekt RED nie zrezygnuje z uniwersum Wiedźmina

Od dłuższego czasu wszyscy zadają sobie dwa pytania: czy będzie nowy Wiedźmin oraz kiedy wyjdzie Cyberpunk 2077. CD Projekt RED zabrał głos w tej sprawie.

Na pytania zawarte w nagłówku każdy snuje różne teorie, domysły. Jednak tylko CD Projekt RED zna na nie prawidłową odpowiedź, chociaż jedną z nich już dawno temu poznaliśmy.

Doug Cockle zdradza na kim powinna skupić się historia kolejnej gry o Wiedźminie

Prezes CD Projekt RED, Adam Kiciński udzielił wywiadu, który dotyczył Cyberpunku 2077, ale także przyszłości studia. W jego trakcie prezes przypomniał, że najnowsza gra wciąż jest w fazie produkcji i pracuje nad nią zespół liczący 350 osób. Trzeba oczywiście pamiętać,że firma posiada kilka studiów, z czego najnowsze zostało otwarte w maju tego roku we Wrocławiu.  Kiciński nie ukrywa, że poprzeczka została zawieszona wysoko, dlatego studio ma wciąż wiele pracy i  datę premiery ujawni wtedy, kiedy uzna, że przyszedł na to czas. Warto jednak zaznaczyć, że została ona już ustalona wewnątrz studia.

Przewidywanie daty premiery na podstawie publicznie dostępnych informacji to rola analityków i dziennikarzy. My oczywiście wewnętrznie mamy tę datę ściśle wyznaczoną, ale świadomie nie mówimy o niej publicznie.

Oprócz tego CD Projekt RED pracuje nad jeszcze nie zapowiedzianą grą RPG, ale na tę chwilę studio nie chce popełnić błędów z przeszłości i całą uwagę skupia obecnie na Cyberpunku 2077. Jeśli jednak zastanawiacie się czy w takim układzie CD Projekt RED przygotuje jeszcze jakiegoś Wiedźmina to możecie spać spokojnie, ponieważ jest to jedna z dwóch marek, na których opiera się przyszłość studia.

Pierwsze trzy „Wiedźminy" były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry „Wiedźmin 4". Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie.

Źródło: https://www.bankier.pl/forum/temat_re-http-www-parkiet-com-technologie-i-it-307109979-adam-kicinski-z-cd,28716501.html

Tagi: CD Projekt RED Cyberpunk 2077 wiedźmin Wiedźmin 4