Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.03.2019 12:24
Epic Games Store nowe funkcje
844V

Epic Games Store otrzyma nowe funkcje. Znamy plany

Epic Games jest krytykowane przez graczy z powodu braku istotnych funkcji w Epic Games Store, ale twórcy Fortnite właśnie przedstawili konkretne plany dotyczące rozwoju sklepu. Gracze mogą liczyć na między innymi recenzje społeczności.

Walka Epic Games vs. Valve trwa od końcówki ubiegłego roku. Gracze wciąż chętnie wspierają Steam, ponieważ Epic Games Store nie zawiera wielu istotnych funkcji dla społeczności, ale sytuacja może się zmienić w przeciągu kilku następnych miesięcy.

Borderlands 3 może zostać kolejną, ekskluzywną grą Epic Games Store

Epic Games potwierdziło wielkie plany. Już w przeciągu trzech najbliższych miesięcy sklep pozwoli wyszukiwać gry biorąc pod uwagę tagi lub gatunku, zapisywać rozgrywkę w chmurze, sprawdzać tryb offline, a cała strona sklepu zostanie przeprojektowana. Inżynierowie pracują również nad zmniejszeniem wagi łatek, skorzystamy z lepszego zarządzania dodatkami, a deweloperzy wrzucą na podstronę gry dodatkowe filmy.

To oczywiście nie koniec – od 4-6 miesięcy w Epic Games Store znajdziemy recenzje użytkowników, listę życzeń, podstronę z wiadomościami, dodatkowe metody płatności oraz waluty, licznik czasu rozgrywki, czy też nawet wsparcie dla modów.

W kolejnym kroku firma zadba o koszyk na zakupy, hub socialowy, możliwość kupowania gier dzięki operatorowi (doliczymy do rachunku) i osiągnięcia. Twórcy pracują również nad automatycznym systemem refundacji, prezentami oraz „Android Store”, czyli prawdopodobnie nadciąga sklep do gier mobilnych.

Czy te zmiany wpłyną pozytywnie na Epic Games Store? Przekonamy się w przeciągu najbliższego pół roku. Jak widać Epic Games ma ogromne plany na rozwój.

Źródło: https://www.vg247.com/2019/03/15/epic-games-store-cloud-saves-achievements-store-redesign/

Tagi: Epic Games epic games store Steam Valve