Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.03.2019 15:29
Borderlands 3 heros
746V

Borderlands 3 może zostać kolejną, ekskluzywną grą Epic Games Store

Fanatycy Steam mogą zacząć nerwowo przebierać nogami. Wiele na to wskazuje, że Borderlands 3 zostanie zaprezentowane w przyszłym tygodniu i gra w przypadku rozgrywki na PC może trafić wyłącznie do Epic Games Store.

Twórcy Fortnite systematycznie przejmują kolejne produkcje. Firma dba o czasowe ekskluzywności, które nie podobają się niektórym graczom, jednak na pewno nie mogą narzekać deweloperzy, ponieważ zainteresowani zyskują pieniądze na rozwinięcie gier.

Borderlands 3 to tylko jedna z niespodzianek Gearbox Software?

Drogą czasowej ekskluzywności może podążyć Borderlands 3. Randy Pitchford, szef Gearbox Software, w ubiegłym roku był „podekscytowany możliwością wsparcia Epic Games Store”, a niedawno wypowiedział się dość jednoznacznie na temat ekskluzywnych umów:

„Co w tym złego? PC to PC – kogo obchodzi gdzie kupujesz grę? Chciałbym poznać ten tok myślenia. Sam jestem klientem wielu różnych platform na komputerach osobistych.”

Słowa oczywiście wywołały sporą burzę, ponieważ gracze obawiają się, że nadciągające wielkimi krokami Borderlands 3 trafi wyłącznie do sklepu Epic Games. W sumie nie możemy zapomnieć, że Gearbox Software może na zbliżającym się PAX East zapowiedzieć nawet dwie gry.

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, ponieważ nie możemy zapomnieć, że Epic Games zapewniło sobie wsparcie Ubisoftu, więc jak widać firma może pozwolić sobie na podpisanie stosownych umów nie tylko z mniejszymi deweloperami rozwijającymi indyki.

Źródło: Twitter

Tagi: Borderlands 3 epic games store Gearbox Software randy pitchford

Nie przegap