Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2019 16:02
Harry Potter: Wizards Unite Gameplay
2257V

Harry Potter: Wizards Unite na rozgrywce. Gra twórców Pokemon GO

W ubiegłym roku Warner Bros. potwierdziło nawiązanie współpracy z Niantic. Twórcy Pokemon GO otrzymali za zadanie rozwijanie tytułu w uniwersum Harrego Pottera i dzisiaj możemy spojrzeć na pierwsze fragmenty rozgrywki z Harry Potter: Wizards Unite.

Harry Potter: Wizards Unite będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych w 2019 roku. Gra zmierza na urządzenia z systemami iOS oraz Android i pod wieloma względami deweloperzy wykorzystują mechaniki znane z Pokemon GO.

Harry Potter: Wizards Unite na zwiastunie. Nowa gra od twórców Pokemon GO

Założenia Harry Potter: Wizards Unite są bardzo proste – tytuł bazuje na rozszerzonej rzeczywistości, a podczas rozgrywki będziemy jednym z wezwanych do akcji czarodziejów. W prawdziwym świecie pojawiły się artefakty, stworzenia, czy też wspomnienia, które nie mogą zobaczyć Muggole, więc naszym zadaniem będzie czarowanie (mazanie paluchem po ekranie) i ukrywanie tych elementów przed oczami ludzi.

Podczas rozgrywki zawalczymy z napotkanymi przeciwnikami (przykładowo wilkami), uratujemy innych magów, a nawet wyruszymy na fortece – będą to wieloosobowe misje, podczas których gracze będą zmuszeni do współpracy. Tylko dzięki kooperacji śmiałkowie mogą powstrzymać „wielkie zagrożenie”, ale również mogą liczyć na magiczne nagrody.

Pierwsze opinie dotyczące Harry Potter: Wizards Unite są pozytywne – to typowy klon Pokemon GO, który jednak dobrze wykorzystuje znane mechaniki, niektóre specjalnie dostosowuje i choć nie możemy liczyć na rewolucję, to jednak sympatycy uniwersum Pottera powinni wyczekiwać na premierę.

Aktualnie możemy wyrazić chęć uczestnictwa w zabawie (wczesna rejestracja)

Tagi: Harry Potter: Wizards Unite Niantic Warner Bros.