SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2019 08:00
Wiedźmin Eyck z Denesle
1902V

Wiedźmin od Netflix. Eyck z Denesle obsadzony

Netflix nie odsłonił jeszcze wszystkich kart związanych z serialem „Wiedźmin”. Platforma małymi krokami prezentuje kolejne szczegóły, a najnowszą ciekawostką jest obsadzenie roli Eycka z Denesle. Postać dobrze znają gracze, którzy ukończyli Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści.

Ekipa odpowiedzialna za „Wiedźmina” wciąż znajduje się na planie. W ubiegłym tygodni zerknęliśmy na jedną ze scen z Yennefer w roli głównej, a teraz mogę potwierdzić kolejnego aktora, który pojawi się w serialu.

Wiedźmin od Netflix. Materiały z planu pokazują walczącą Yennefer

Jordana Renzo otrzymał szansę rozbudowy swojego CV. Aktor znany z roli Matteusza Andrzejewskiego z serialu „Class” wystąpi w „Wiedźminie” jako Eyck z Denesle. Nie możemy w tej sytuacji oczekiwać, że Brytyjczyk otrzyma jedną z głównych ról, ponieważ aktor nie ma aktualnie wielkiego dorobku.

Pojawienie się Eycka z Denesle to spora ciekawostka – mężczyzna jest opisywany jako „rycerz, członek wyprawy na złotego smoka Villentretenmertha”, który zajmuje się zabijaniem bestii. Wojownik nie bierze pieniędzy za swoje zlecenia, a podczas wyprawy króla Niedamira uratował Geralta i Yennefer.

W rodzimych produkcjach (film i serial), w buty Eycka wskoczył Marek Walczewski, a ciekawostką jest na pewno fakt, że jest on ojcem Zygfryda z Denesle – dobrze znanej postaci z pierwszego Wiedźmina od CD Projekt RED.  Eryck pojawił się także w Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, czyli ostatniej produkcji RED-ów.

Wiedźmin Netflix Eyck z Denesle

Źródło: https://serial.everyeye.it/notizie/the-witcher-attore-jordan-renzo-interpretera-nella-serie-sir-eyck-denesle-368163.html

Tagi: netflix wiedźmin witcher