SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.03.2019 16:37
Devil May Cry 5, cenzura, PS4
4994V

Devil May Cry 5. Zachodnia wersja gry na PlayStation 4 ocenzurowana

Przy okazji ogólnoświatowej premiery najnowszej odsłony cyklu Devil May Cry okazało się, że w zależności od konsoli i miejsca wydania gry, są pewne różnice w cenzurze. 

Devil May Cry 5 zachwycał ocenami recenzentów jeszcze przed premierą. W dzień po niej, gdy możliwość sprawdzenia dostali wszyscy gracze, opinie pozostały niezmienione. Najnowsze dzieło od Capcom okazało się hitem, który już na starcie sprzedaje się bardzo dobrze. 

PeCetowa wersja Devil May Cry 5 sprzedaje się bardzo dobrze

Przy okazji ogólnoświatowego debiutu tytułu, gracze z różnych regionów zaczęli porównywać wiele jego aspektów. Bardzo szybko okazało się, że zachodnia wersja gry na PlayStation 4 została ocenzurowana

W jednej ze scen widać nagą kobietę. Podczas gdy na Xbox One, PC oraz japońskich edycjach PlayStation 4 postać przedstawiona jest bez ingerencji cenzorów, to na zachodzie, na konsolach od Sony, ugrzeczniono widok za pomocą świateł. 

Zabieg jest bardzo dobrze znany fanom gier typu Light-Novel, gdzie używany jest bardzo często do cenzurowania nagości. Tym razem, po raz pierwszy, został użyty przy produkcji 3D i w tak dużym tytule. 

Jeśli nie boisz się spoilerów, to porównanie omawianej sceny można zobaczyć w tym miejscu

Źródło: https://twinfinite.net/2019/03/devil-may-cry-5-censored-ps4/

Tagi: Capcom Devil May Cry 5