Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 09.03.2019 13:10
PeCetowa wersja Devil May Cry 5 sprzedaje się bardzo dobrze
2122V

PeCetowa wersja Devil May Cry 5 sprzedaje się bardzo dobrze

Z udostępnionych danych wynika, że PeCetowa wersja gry radzi sobie świetnie jako jeden z najszybciej sprzedających się tytułów Capcomu na tej platformie.

Premiera Devil May Cry 5 odbyła się wczoraj. Poprzedził ją wysyp świetnych ocen i uznanie krytyki. Na oficjalne wyniki sprzedaży będziemy musieli jeszcze poczekać, ale z danych udostępnionych przez serwis Steam Charts wynika, że wersja na PC radzi sobie na razie bardzo dobrze. W szczytowym okresie w najnowszą produkcję Capcomu grało 77 tys. osób jednocześnie. To drugi wynik w historii tej firmy. Ustępuje ona tylko Monster Hunter: World, czyli najlepiej sprzedającej się grze w historii Żółto-Niebieskich.

Devil May Cry 5 - recenzja gry. A zatem... demony płaczą?

Wcześniej drugie miejsce pod tym względem zajmował remake Resident Evil 2. Ten tytuł mógł się z kolei pochwalić wynikiem o 3 tys. gorszym. Jak mogliśmy się dowiedzieć nie tak dawno, RE2 w pierwszym tygodniu po premierze dobiło do 3 mln sprzedanych egzemplarzy, dlatego niewykluczone, że DMC5 poradzi sobie równie dobrze.

Przy tej okazji na marginesie warto też dodać, że gracze odkryli przypadkowo, iż zabezpieczenia Denuvo, z których korzysta DMC5, mogą zmniejszać wydajność nawet o ok. 20 proc., co odbija się nie tylko na płynności animacji, ale też czasie loadingów. Richard Leadbetter z serwisu Digital Foundry potwierdził te doniesienia, ale dodał, iż zasadniczo gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana.

Źródło: https://twistedvoxel.com/devil-may-cry-5-second-best-launch-steam/

Tagi: Capcom Devil May Cry 5

Nie przegap