Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.03.2019 12:25
Cities: Skylines ze świetnym wynikiem. Gra nadal sprzedaje się wyjątkowo dobrze
1311V

Cities: Skylines ze świetnym wynikiem. Gra nadal sprzedaje się wyjątkowo dobrze

Paradox może być zadowolone z wyniku, jaki wykręciło Cities: Skylines. Gdy SimCity spadło z piedestału, na arenie pojawił się nowy król.

Szwedzkie studio pochwaliło się, że sprzedaż Cities: Skylines przekroczyła 6 milionów kopii na wszystkich trzech platformach. Co ciekawe, w samym 2018 roku sprzedano milion kopii, co pokazuje, że gra cieszy się sporym zainteresowaniem, co podtrzymywane jest zarówno przez oficjalne rozszerzenia, jak i modyfikacje graczy.

Paradox wprowadzi mody w swoich grach na Xboksie One

Paradox pochwaliło się także innymi, dosyć ciekawymi danymi. Otóż grający spędzili w grze niecałe 17 milionów dni, co daje aż 46 tysięcy lat. Wybudowano prawie 40 milionów miast, w których zamieszkało ponad 2 tryliardy ludzi.

Ponad 2 miliony miast zdołało sięgnąć do rangi Megalopolis. Najpopularniejszym budynkiem jest turbina wiatrowa. Gracze stworzyli także ponad 175 tysięcy modyfikacji.

Cities: Skylines od momentu premiery otrzymało aż osiem rozszerzeń (na PC, konsolowe wydania są lekko w tyle). After Dark wprowadził dynamicznie zmieniający się cykl dnia i nocy, Snowfall - zmienną pogodę i temperaturę, Natural Disasters - katastrofy, Mass Transit - rozbudowało komunikację miejską, Concerts dodało festiwale kulturowe, Green Cities skupia się na parkach i rezerwatach, a najnowsze Industries - dzielnice przemysłowe i inne specjalizacje.

Tagi: Cities: Skylines Colossal Order Paradox Interactive pc playstation 4 xbox one

Nie przegap