Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2019 14:58
God of War Kratos
2525V

God of War mogło nazywać się zupełnie inaczej. Tytuł wygrał w losowaniu

Twórcy serii God of War w pewnym momencie stanęli przed bardzo trudnym zadaniem: jak nazwać pierwszą przygodę Kratosa? Zespół odpowiedzialny za grę nie potrafił wybrać jednego tytułu, więc zdecydowano się na losowanie. Poznaliśmy propozycje, z którymi walczył God of War.

Nazwanie swojego IP to na pewno spora zagwozdka, ponieważ w najlepszym momencie tytuł będzie wykorzystywany przez graczy z całego świata. Z tego powodu firmy muszą zdecydować się na odpowiednią nazwę i mieć nadzieję, że trafi ona w gust wszystkich zainteresowanych.

PlayStation 5 może otrzymać wsparcie ray tracingu

God of War mogło nazywać się zupełnie inaczej. W sprawie nazwy zażartował Cory Barlog, który wspomniał, że oryginalny tytuł to „Angry Man from Ancient Greece” i na jego wiadomość odpowiedział David Jaffe, który również miał okazję rozwijać pierwszą przygodę Kratosa i postanowił przypomnieć pewną ciekawostkę.

Twórcy nie potrafili zdecydować się na jeden tytuł i gra mogła nazywać się: „God of War”, „Dark Odyssey” lub „At The Hands Of The Gods” - w sumie po latach możemy mieć pewność, że deweloperzy dobrze wybrali, bo pozostałe propozycje nie brzmią tak dobrze jak God of War. Przedstawiciele studia postanowili zdać się na losowanie, które bez wątpienia skończyło się szczęśliwie.

Aktualnie Santa Monica Studio nie potwierdza swoich kolejnych planów, ale możemy mieć pewność, że deweloperzy pracują już nad swoim pierwszym tytułem na PlayStation 5. Według plotek zespół rozwija drugą część nowej trylogii God of War.

Źródło: https://gamingbolt.com/god-of-wars-title-was-picked-at-random-creator-reveals

Tagi: God of War (2018) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment