SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.02.2019 17:37
Paradox wprowadzi mody w swoich grach na Xboksie One
517V

Paradox wprowadzi mody w swoich grach na Xboksie One

Paradox zapowiedział wprowadzenie modyfikacji w swoich grach na konsolach. Chociaż prawdę mówiąc, chodzi wyłącznie o Xboksa One.

Paradox Interactive chce mocniej inwestować w konsole. Dzięki zadowalającej sprzedaży wypuszczonych do tej pory produkcji wydawca widzi, że nawet na konsolach strategie mają sens.

Age of Wonders: Planetfall zadebiutuje w sierpniu. Gra trafi też na konsole

Poza kolejnymi tytułami (wkrótce nowe Age of Wonders), szwedzki wydawca planuje uruchomić platformę Paradox Mods. Dzięki niej, na konsole będą mogły trafić PC-towe modyfikacje gier Paradoksu. A tych jest od zatrzęsienia w praktycznie każdej ich grze.

Platforma tworzona jest od ponad roku i zrodziła się po testach modyfikacji w Xboksowej wersji Cities: Skylines. Mimo że te były sukcesem, to jednak Paradox widziało, że ograniczenia ze strony Microsoftu wymagają lepszych rozwiązań.

Dlatego też dostaniemy Paradox Mods. Chociaż lepiej napisać - posiadacze Xboksa One dostaną, bo na ten moment, mimo że wydawca mówi o konsolach w liczbie mnogiej, to platforma pojawi się wyłącznie na konsoli Microsoftu. Sony nie wyraziło zgody.

Na start w formie testu dostępne będą modyfikacje do Surviving Mars i z biegiem czasu lista gier zostanie poszerzona. Paradox zaznacza, że nie będzie ingerował w modyfikacje i osoby publikujące mody na PC, automatycznie udostępnią je na Xboksie One.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-02-20-paradox-interactive-breaks-new-ground-for-modding-on-consoles

Tagi: Paradox Interactive xbox one