Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.02.2019 21:54
Super Mario Bros. sprzedane za prawie 400 tysięcy złotych
2296V

Super Mario Bros. sprzedane za prawie 400 tysięcy złotych

Super Mario Bros. stało się właśnie najdrożej sprzedaną grą w historii, bijąc ostatni rekord nadzwyczajnie unikatowego Nintendo World Championships.

Do tej pory, najdrożej sprzedaną grą było Nintendo World Championships, które na świecie dostępne było w 116 kopiach. Rekordowa kwota, jaką zapłacono za kartridż w świetnym stanie, wynosiła 100 088 dolarów.

Super Mario Maker 2 na Switcha potwierdzone

Super Mario Bros. to przebiło. Mowa o grze z NES-a, która otrzymała certyfikat kolekcjonerski z oceną 9.4/10 oraz naklejkę z oceną A++. Za kopię pierwszego Mario zapłacono 100 150 dolarów. Dlaczego ktoś zapłacił taką sumę za grę, którą normalnie dorwiemy za kilkadziesiąt złotych?

Chodzi o unikatowość tego wydania. Zanim NES na dobre rozgościł się na rynku gier, Nintendo wypuściło na rynek USA małą liczbę sztuk konsoli wraz z wybranymi grami, które różniły się od późniejszych edycji pewnymi aspektami wizualnymi na pudełku.

I właśnie to spowodowało, że gra, która trafiła na aukcję, jest białym krukiem, wartym według kogoś taką sumę pieniędzy. Mówimy tu o prawie 400 tysiącach złotych za kopię gry. Większość z was złapie się za głowę i pokiwa z niedowierzaniem. Co mnie akurat nie dziwi.

Źródło: https://www.ha.com/heritage-auctions-press-releases-and-news/copy-of-super-mario-bros.-video-game-sets-world-record-price-of-100-150.s?releaseId=3583

Tagi: nes Nintendo Super Mario Bros.

Nie przegap