SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.02.2019 16:13
Activision Blizzard zwolnienia w firmie
2334V

Nadchodzi fala zwolnień w Activision

Nad Activision Blizzard wiszą czarne chmury. W nadchodzący wtorek, przez firmę ma przepłynąć fala zwolnień, która jest konsekwencją znacznych spadków sprzedażowych i słabnącej pozycji na giełdzie. 

Activision Blizzard przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Dziś mówi się o tym, że najbliższy tydzień ma oznaczać przejście na bezrobocie dla setek pracowników firmy. Akcje spółki spadły przed weekendem o 2.5%, a analitycy przewidują, że na tym nie koniec.

Głośnych echem w branży obiła się zeszłomiesięczna informacja o rozstaniu Activision i Bungie. Tym sposobem, ta pierwsza straciła prawa do marki Destiny, a to przyniosło konsekwencje pod  postacią znacznego spadku obrotów na rynku. 

Bungie rozstaje się z Activision i przejmuje prawa do Destiny

Pomimo tego, że firma jest aktualnie zaangażowana w tworzenia kolejnej odsłony Call of Duty, mocno oczekiwanego Crash Team Racing Nitro Fueled oraz działa jako wydawca nadchodzącego tytułu od From Software, czyli Sekiro: Shadows Die Twice, to zarząd nie może spać spokojnie. 

Już w listopadzie przyznano na oficjalnej konferencji, że nawet tak głośne marki, jak Overwatch i Hearthstone cierpią na malejące zainteresowanie graczy, którzy odchodzą od lubianych gier. 

Od 2017 roku w Activision zatrudnionych jest około 9800 osób. Najbliższe dni mogą znacznie uszczuplić liczbę pracowników, co ostatnimi czasy dotyka znaczną część branży związanej z grami wideo. 

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-02-08/activision-is-said-to-plan-job-cuts-as-sales-of-key-games-stall

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2 Sekiro Shadows Die Twice