Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.01.2019 22:55
Activision pozwane przez Bungie
3685V

Activision ma poważne kłopoty przez Bungie. Pozwy zbiorowe mogą zaszkodzić korporacji

Bungie nie jest już częścią Activision i ta sytuacja nie spodobała się inwestorom. Korporacja odpowiedzialna za markę Call of Duty musi zmierzyć się z pozwami zbiorowymi, które docierają do firmy z licznych kancelarii prawnych.

Bungie pracuje już na własny rachunek, lecz decyzja dotycząca „uwolnienia” studia nie została odpowiednio przedstawiona inwestorom. Już w ubiegłym tygodniu pojawiło się podejrzenie popełnienia przestępstwa, a teraz do akcji wkroczyli prawnicy.

Activision ma problem. Inwestorzy podejrzewają oszustwo związane z odejściem Bungie

Dzisiaj Rosen Law Firm i The Schall Law Firm opublikowały komunikaty prasowe, w których specjaliści ogłosili pozwy zbiorowe przeciwko Activision Blizzard. Korporacja miała podać fałszywe oraz celowo wprowadzające błąd oświadczenia, które podobno zaszkodziły inwestorom – warto pamiętać, że cena akcji wydawcy spadła o 10% po ogłoszeniu odejścia Bungie.

To jednak dopiero początek, ponieważ Federman & Sherwood, Pomerantz LLP, Levi & Korsinsky, LLP oraz Faruqi & Faruqi, LLP w ostatnich dniach również pozwały Activision Blizzard. Wszystkie kancelarie prawne przedstawiają pozwy zbiorowe.

Inwestorzy uważają, że ponieśli straty finansowe, ponieważ Activision Blizzard nie przedstawiło prawdziwych informacji dotyczących zakończenia współpracy z Bungie. Warto podkreślić, że problemem okazują się nie tylko finanse związane ze spadkiem cen akcji, ale również fakt, że wydawca oddał markę Destiny, więc ta decyzja jeszcze bardziej negatywnie wpłynie na finanse Activision Blizzard.

Źródło: https://wccftech.com/law-firms-class-action-activision-bungie/

Tagi: Activision Blizzard Bungie Destiny 2 pozew pozew zbiorowy pozwy