Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2019 09:05
Nintendo Switch Wyniki Sprzedaży i Super Smash Bros. Ultimate 2018
1562V

Nintendo Switch ze świetnymi wynikami. Obłędny rezultat Super Smash Bros. Ultimate

Nintendo opublikowało najnowszy raport finansowy, który potwierdza fantastyczne rezultaty wygenerowane przez Nintendo Switch oraz produkcje na hybrydową konsolę Japończyków. Poznaliśmy nawet wstępne plany na kolejne 12 miesięcy.

Do 31 grudnia 2018 roku Nintendo sprzedało 32,27 mln egzemplarzy Nintendo Switcha oraz 163,61 mln produkcji na najnowszą konsolę korporacji. Dla porównania urządzenia z rodziny Nintendo 3DS osiągnęły 74,84 mln pudełek, a gry na te sprzęty odnotowały już wynik na poziomie 375,97 mln sprzedanych tytułów.

Nintendo Switch z aktualizacją 7.0.0. Japończycy dodają ikonki i zajmują się stabilnością

W okresie od października do grudnia gracze kupili 9,4 mln sztuk Nintendo Switchów, ale nawet w tej sytuacji firma zdecydowała się obciąć prognozy – teraz do końca roku finansowego oczekuje sprzedaży 17 mln sztuk (wcześniej 20 mln). Klienci we wspomnianym czasie sięgnęli po 52,5 mln gier.

Nintendo Switch sprzedaż ekskluzywnych gier

Fantastyczne wyniki wygenerowały ekskluzywne gry, które debiutowały pod koniec ubiegłego roku – Pokemon: Let's Go, Pikachu!/Eevee! odnotowało 10 mln sprzedanych egzemplarzy, a Super Smash Bros. Ultimate osiągnął już 12 mln! To obłędny wynik, ponieważ produkcja zadebiutowała w grudniu. Dla porównania Super Mario Kart 8 Deluxe (15,02 mln) i Super Mario Odyssey (13,76 mln) - obie gry debiutowały w 2017 roku.

Super Smash Bros. Ultimate właśnie wczoraj otrzymał nową aktualizację, która zadbała o wielu bohaterów - twórcy od ubiegłego roku przygotowywali zmiany związane z balansem. Wszystkie szczegóły łatki znajdziecie w tym miejscu. 

Sprzedaż gier na Nintendo Switch do końca 2018

Nintendo Switch nowe gry w 2019 roku

Zmniejszenie prognoz jest prawdopodobnie spowodowane brakiem wielu istotnych gier na pierwsze miesiące aktualnego roku. Firma potwierdziła, że w 2019 roku studia first-party zaoferują:

  • Fire Emblem Three Houses (wiosna 2019)
  • Pokémon RPG (druga połowa 2019)
  • Animal Crossing (2019)
  • Luigi’s Mansion 3 (2019)

Należy zauważyć, że korporacja nadal nie potwierdziła nawet wstępnej daty premiery trzeciej Bayonetty. W zasadzie gra nie była prezentowana od wielu miesięcy, ale możemy mieć nadzieję, że jest to tylko i wyłącznie cisza przed burzą. Z zestawienia wypadł również Metroid Prime 4 – korporacja umieszcza obie gry w „nadchodzących premierach”, jednak bez jakiejkolwiek daty.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Nintendo nintendo switch Super Smash Bros. Ultimate tweet wyniki sprzedaży

Nie przegap