Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2019 12:40
Driveclub wyścigi PS4 wynik
1683V

Driveclub najczęściej ogrywanymi wyścigami na PlayStation 4

Driveclub pogrążyło Evolution Studios, ale produkcja przygotowana przez deweloperów odpowiedzialnych za serię MotorStorm nadal króluje na PlayStation 4. W tytuł zagrało ponad 10 mln graczy.

Driveclub trafiło na rynek z ogromnymi problemami. Tytuł nie został odpowiednio dopracowany i jest to bez wątpienia jedna z większych porażek Sony na aktualnej generacji. W rezultacie Japończycy postanowili zamknąć Evolution Studios.

PlayStation 4 kupione jako owoce na wagę za 38 zł. Francuz wpadł na nietypowy pomysł

Sony nigdy nie podało oficjalnych danych Driveclub, ale z pomocą przychodzą tutaj pucharki. Dzięki nim redakcja Gtplanet.com dowiedziała się, że wyścigi sprawdziło 10,5 mln graczy na PlayStation 4. Nie możemy oczywiście zapomnieć, że od premiery minęło już sporo czasu, a w dodatku gra trafiła do PlayStation Plus. Ten rezultat nie zawiera Driveclub VR.

Niestety, jak wiadomo część deweloperów z Evolution Studios trafiła do Codemasters i twórcy przygotowali Onrush. Gra jednak nie osiągnęła oczekiwanych wyników, więc część kadry została zwolniona. Paul "Rushy" Rustchynsky – reżyser Driveclub – pracuje aktualnie dla Slightly Mad Studios.

Możemy mieć jednocześnie pewność, że Polyphony Digital tworzy już nad nową częścią Gran Turismo dla Sony, ale gra nadjedzie na PlayStation 5.

Źródło: https://www.gtplanet.net/the-most-played-ps4-driving-title-is-driveclub/

Tagi: driveclub Evolution Studios Sony Computer Entertainment