Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.01.2019 11:05
Bloodborne 2 w Deracine wypowiedź Hidetaka Miyazaki
3210V

Bloodborne w Deracine hołdem dla fanów. Easter Egg mógł zaszkodzić Sony

From Software postanowiło wrzucić do Deracine przedmiot, który gracze połączyli z nadciągającą kontynuacją Bloodborne. Sytuację postanowił skomentować Hidetaka Miyazaki, ponieważ sytuacja wymknęła się spod kontroli.

W Deracine znajdziecie lalkę nazwaną „Fiona Doll” i zabawka wykonuje gest „Make Contact”. Bez problemu fani odnaleźli ten Easter Egg i połączyli go z pierwszą zajawką Bloodborne 2.

Bloodborne 2 w Deracine. From Software bawi się z fanami

Hidetaka Miyazaki podczas rozmowy z dziennikarzem Game Informera wspomniał o tym Easter Eggu. Szef From Software podkreślił, że deweloperzy nie spodziewali się takiej reakcji:

„Oba tytuły zostały wydane przez Sony. Właściwie to odniesienie było ukłonem w stronę graczy i wywołało dużo większe poruszenie niż się spodziewaliśmy. Znacznie większe.”

Twórca podkreślił, że jego zespół musi być znacznie bardziej ostrożniejszy w tym temacie, ponieważ obawia się, że takie sytuacje mogą zaszkodzić Sony:

„Wiesz, to nie było tak, że gracze mieli wgryzać się w tę sytuację, to miał być tylko mały hołd, ale ludzie zaczęli oczekiwać Bloodborne 2 i było to trochę szalone. Czujemy, że spowodowaliśmy kłopoty Sony, ale to naprawdę nie było naszym zamiarem.”

Szczerze mówiąc sytuacja mnie totalnie nie dziwi. Bloodborne to jeden ze skarbów aktualnej generacji, więc gracze wyczekują na kontynuację. Tytuł ociekał wyjątkową atmosferą oraz posiadał fantastyczny gameplay, więc wielu fanów umierania czeka na sequel.

Źródło: https://gamingbolt.com/bloodborne-2-speculation-caused-great-inconvenience-to-sony-says-hidetaka-miyazaki

Tagi: Bloodborne Bloodborne 2 From Software SCE