Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.01.2019 12:58
Hollywood przypomniał sobie o Cthulhu Lovecrafta. Nicolas Cage zagra w Color Out of Space
1291V

Hollywood przypomniał sobie o Cthulhu Lovecrafta. Nicolas Cage zagra w Color Out of Space

Chciałoby się napisać: "To radosne wieści dla fanów Lovecrafta", ale... nie wiem czy takie stwierdzenie byłoby w tym przypadku uzasadnione.

Hollywood wraca do mitologii wykreowanej w opowiadaniach Lovecrafta. Wiemy już, że film "Color Out of Space" inspirowany opowiadaniami pisarza, wyreżyseruje Richard Stanley, a w jednej z głównych ról wystąpi... Nicolas Cage.

Szczerze mówiąc nie wiem czy się jest z czego cieszyć, bo Cage pasowałby chyba bardziej do filmu komediowego/akcji, niż do thrillera-horroru. Co natomiast wiemy o Richardzie Stanleyu? To autor "Hardware", niezłego filmu science fiction z 1990 roku. Stanley zaliczył też niestety spore wpadki - szczególnie przy tworzeniu Wyspy doktora Moreau. Reżyserowi tak słabo szło na planie, że został zwolniony i zastąpiony przez Johna Frankenheimera.

Color Out of Space będzie thrillerem/horrorem, opowiadającym o rodzinie Gardnerów. Pewnego dnia na terenie posesji Gardnerów rozbija się meteoryt, który powoduje mutacje okolicznych zwierząt i roślin.

Zdjęcia ruszą w marcu 2019 roku a w obsadzie zobaczymy oprócz Cage'a również następujących aktorów: Tommy Chong, Joely Richardson, Julian Hilliard.

Tagi: film humor lovecraft Nicolas Cage