Remaster Demon's Souls? From Software nie ma nic przeciwko

News
3316V
Remaster Demon's Souls? From Software nie ma nic przeciwko
Musiol | 23.01.2019, 09:22

O zremasterowanie (lub wydanie remake'u), fani Demon's Souls proszą od dawna. W temacie się niestety nic nie dzieje. Niektórzy sugerowali, że takowy projekt blokuje From Software. To jednak nie jest prawda.

Temat odnowienia Demon's Souls, gry, która dała życie gatunkowi soulslike, przewija się praktycznie co kilka miesięcy. Fani produkcji wskazują, że remake na modłę Shadow of the Colossus byłby czymś niesamowitym.

Bloodborne i Demon's Souls w Dark Souls Remastered. Odnaleziono prototypy lokacji

Sony jednak na ten temat głosu nie zabiera. Podobnie jak From Software, które do tej pory tematu unikało. Jednak w rozmowie z GameInformerem, Hidetaka Miyazaki postanowił skomentować temat ewentualnego remastera lub remake'u gry.

Przyznał on, że nie za bardzo jest zainteresowany jego zrobieniem. Chociaż przyznał, że decyzję musi podjąć Sony, bo to ich marka.

W moim przypadku jest tak jak w powiedzeniu - patrząc na swoje starsze dzieła, odczuwasz wstyd z powodu ich jakości. Mi co prawda nie jest wstyd, ale nie lubię patrzeć wstecz.

Jednocześnie Miyazaki zdradził, że nie ma nic przeciwko, by inne studio, które byłoby wierne oryginałowi, podjęło się odświeżenia Demon's Souls.

Myśl o odświeżeniu gry sprawa, że odczuwam ekscytację, ale i nerwowość. To była moja pierwsza wyreżyserowana gra. Rozumiem jednak, że są fani, którzy chcą odnowienia tej gry, więc jeśli zabierze się za to studio, który kocha oryginał - mają moje błogosławieństwo.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/01/22/from-software-on-the-possibility-of-a-demons-souls-remaster

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych