Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.01.2019 16:33
Stellaris ma w końcu datę premiery na konsolach
781V

Stellaris: Console Edition nadleci w lutym. Zwiastun pokazuje założenia gry

Paradox Development jest gotowe zaoferować Stellaris kolejnym graczom. Konsolowe wydanie otrzymało w końcu datę premiery, a jednocześnie możemy spojrzeć na materiał prezentujący rozgrywkę z PlayStation 4.

Stellaris trafiło na komputery osobiste w maju 2016 roku. Jest to strategia czasu rzeczywistego, która została doceniona za wyjątkowo dobrze zrealizowaną eksplorację oraz świetne elementy społeczne, polityczne i gospodarcze. Twórcom udało się wdrożyć do gry bardzo ciekawy system nauki, a jednocześnie tytuł posiada bardzo dobrze zrealizowany interfejs.

Resident Evil 2: The Ghost Survivors zapowiedziane. Do gry trafią klasyczne kostiumy

Studio w ubiegłym roku zapowiedziało prace nad konsolowym wydaniem, a teraz mogę potwierdzić, że Stellaris: Console Edition zadebiutuje na PlayStation 4 i Xboksie One już 26 lutego. Deweloperzy potrzebowali sporo czasu, ponieważ propozycja otrzyma w pełni przebudowany system sterowania, który został przystosowany do kontrolerów.

Daniel Moregård – reżyser Stellaris – nie ukrywał podczas rozmowy z redakcją Polygonu, że jest w zasadzie zaskoczony, jak dobrze produkcja działa na konsolach. Deweloperom podobno udało się w świetny sposób dostosować gameplay do oczekiwań szerokiej publiczności.

W przypadku PS4 i XOne otrzymamy niemal identyczne sterowanie – jedynie Stellaris na PlayStation 4 skorzysta z wbudowanego głośnika, ale autorzy nie zdecydowali się na sterowanie akcją za pomocą panelu dotykowego.

Autorzy zmierzyli się również z kamerą, ponieważ Stellaris na PC pozwala na dynamiczne obracanie widokiem, jednak zdaniem twórców dopiero teraz – na konsolach – działa to poprawnie. Aktualnie studio nie planuje przygotowania wsparcia dla myszki oraz klawiatury na PlayStation 4 i Xboksie One.

Stellaris: Console Edition zostało wycenione na 169 zł. Istnieje również opcja kupienia Stellaris: Console Edition Deluxe, który zawiera Plantoids Species Pack, Leviathans Story Pack oraz Utopia Expansion. Droższe wydanie zostało wycenione na 219,99 zł.

Źródło: https://www.polygon.com/2019/1/22/18188843/stellaris-ps4-xbox-one-release-date-controller-layout

Tagi: Paradox Development Paradox Interactive (PC) PS4) Stellaris Tantalus Media (XONE

Nie przegap