Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.01.2019 15:59
Forza Horizon 4 usuwa tańce z obawy o pozew
2154V

Forza Horizon 4 bez niektórych tańców. Twórcy obawiają się pozwów

Microsoft oraz PlayGround Games chcą uniknąć problemów, z którymi od pewnego czasu boryka się Epic Games. Twórcy Fortnite są pozywani za nieprawne wykorzystanie tańców, więc z Forza Horizon 4 zniknęły dwa wygibasy.

W Forza Horizon 4 mamy opcję stworzenia awatara, który podobnie jak postacie z Fortnite może wykonać krótki ruch taneczny. Nie jest to nic specjalnego, jednak deweloperzy odpowiedzialni za grę wolą zabezpieczyć się przed ewentualnymi pozwami.

Epic ma kolejny problem przez Fortnite. Szykuje się następny pozew

Forza Horizon 4 nie jest tak popularne jak Fortnite, więc PlayGround Games nie musi aktualnie wzywać prawników Microsoftu, ale studio nie zamierza w tym wypadku ryzykować. Z najnowszych wyścigów umiejscowionych w Wielkiej Brytanii zniknęły właśnie dwa tańce: Flossa i Carlton.

Wybór jest oczywiście nieprzypadkowy – Flossa to układ stworzony przez Alfonso Ribeiro, a z Carlton znana jest Russell Horning (Backpack Kid) i właśnie te osoby zdecydowały się pozwać twórców Fortnite.

Deweloperzy Forzy nie zdecydowali się na oficjalną wiadomość w tej sprawie, ale rzecznik Microsoftu wspomniał jedynie, że „Forza Horizon 4 posiada dużą zawartość i jest stale aktualizowane”. Warto przy tym zaznaczyć, że w grze wciąż znajduje się między innymi taniec Drake'a Hotline (Bling).

Bardzo możliwe, że sytuacja wpłynie również na kolejny ruchy autorów gier – firmy muszą dokładnie przemyśleć swoje działania, ponieważ każda decyzja może spowodować spore problemy, a nawet milionowe straty.

Źródło: https://kotaku.com/microsoft-removes-carlton-floss-dances-from-forza-hori-1831780515?

Tagi: Forza Horizon 4 microsoft playground games pozew taniec