SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 15.01.2019 10:08
fortnite orange justice dance
7862V

Epic ma kolejny problem przez Fortnite. Szykuje się następny pozew

Epic Games zostanie pozwane przez kolejną osobę. Powód? Ponownie dodanie do Fortnite tańca zwanego Orange Shirt Kid Dance.

Gigantyczna popularność Fortnite'a ma swoje plusy - Epic zarobił dzięki grze aż 3 miliardy dolarów. Ale ma też ciemne strony. Przez nią, deweloper i wydawca co chwilę obrywa kolejnymi pozwami od osób, które twierdzą, że bezprawnie wykorzystano ich ruchy taneczne.

Fortnite najpopularniejszym tytułem na Nintendo Switcha w 2018 roku

Do tej pory, zapowiedzi złożenia pozwów pojawiły się ze strony rapera 2 Milly, aktora Alfonso Ribeiro oraz tzw. Backpack Kid. Każdy z nich postanowił pozwać Epic o bezprawne wykorzystanie ich ruchów tanecznych, które stały się albo klasykiem popkulturowym (The Carlton Dance) albo memem (taniec Backpack Kida).

Do tego grona postanowiła dołączyć Rachel McCumbers, matka tzw. Orange Shirt Kida, sympatycznego grubaska, którego taniec (zgłoszenie do oficjalnego konkursu BoogieDown) trafił do gry po ogromnych prośbach graczy.

Rachel uznała, że z tego powodu, jej syn stał się celem trolli internetowych, którzy postanowili zniszczyć mu internetowe życie, co przez znęcanie się przez internet, doprowadziło dzieciaka do problemów. Oczywiście matka żąda zadośćuczynienia, choć nie sprecyzowała kwoty.

I tak jak w poprzednich sprawach pozwy dotyczyły bezprawnego wykorzystania (przynajmniej tak twierdzą autorzy, czy mają racje zdecyduje sąd) tańca, tak tutaj chodzi o coś, co sam użytkownik zgłosił do konkursu. Dodajmy - że oficjalnego. Tym razem matce chyba dolary zaświeciły się w oczach i uznała, że uszczknie sobie trochę torciku z logo Fortnite. Czyli klasyczne - jak zarobić, by się nie narobić.

Źródło: https://variety.com/2019/gaming/news/mom-of-fortnite-superfan-orange-shirt-kid-sues-epic-over-use-of-his-dance-1203107058/

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software