Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 12.01.2019 21:10
Fala banów przelała się przez Dotę 2. Valve zresetowało 17 tysięcy kont
1588V

Fala banów przelała się przez Dotę 2. Valve zresetowało 17 tysięcy kont

W grach e-sportowych takich jak Dota 2 nierzadko można spotkać się z graczami, którzy oszukują na różne sposoby. Dlatego co jakiś potrzebna jest fala banów. 

Valve stara się walczyć z oszustami, którzy zatruwają życie kompetytywnych graczy. VAC mimo iż permanentnie blokuje dane konto, nie jest najskuteczniejszym sposobem na zwalczenie oszustów. 

Epic Games Store zmienia politykę zwrotów gier na taką jaką ma Steam

Oszukiwanie to nie tylko stosowanie wallhacka, aimbota, dzięki którym jesteśmy nie do zabicia. To także kupowanie nowych kont (np. gdy nasze zostanie zablokowane), aby móc dominować nad początkującymi graczami. I to właśnie takich przypadków tyczy się fala banów od Valve.

W grach na Steamie jest powszechne zjawisko, dlatego też Valve zdecydowało się przeprowadzić masowy reset kont w grze Dota 2.  Deweloperzy poinformowali, że aż 17 tysięcy kont było podejrzanych o oszustwa i cheating. Valve okazało się jednak na tyle łaskawe, że zastosowało jedynie reset, a nie permanentną blokadę kont.

Jednakże nie dotyczy to każdego, ponieważ "szczęśliwcami" byli głównie streamerzy, którzy nie dość, że dopuszczali się tzw. smurfingu to jeszcze transmitowali to na swoich kanałach Twitch. 

This guy is boosting a 1k account with 45-0 win streak and he is streaming everything. Literally ruining the game for all players on this bracket while his client will ruin the game for another thousand people when he receives the account in whatever the bracket he paid to be. from r/DotA2

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/dota-2-ban-steam-pc-smurf/

Tagi: ban blokada Dota 2 pc Valve