Roger Żochowski Roger Żochowski 30.09.2018 10:00
Szefowi studia Gearbox i twórcy serii Borderlands asystent ukradł miliony dolarów
1852V

Szefowi studia Gearbox i twórcy serii Borderlands asystent ukradł miliony dolarów

Nie raz już słyszeliśmy o tym, jak to asystenci czy agenci bogatych ludzi kradną ich pieniądze, wykorzystując niewiedzę i zaufanie. Jak widać nasza branża również nie jest wyjątkiem.

Randy Pitchford, szef Gearbox, został okradziony przez swojego byłego asystenta - Johna Wrighta Martina. Raport opublikowany przez Dallas News szczegółowo opisuje, w jaki sposób Martin popełnił przestępstwo. Randy i jego żona Kristy Pitchford szacują, że stracili około 3 milionów dolarów przez szemrane interesy Martina.

Jako asystent Martin zarabiał $45 000  rocznie, ale często robił zakupy, które znacznie przewyższały jego finansowe możliwości.

"Martin regularnie robił zakupy w luksusowych sklepach meblowych w Dallas. W jego szafie dominowały drogie markowe ciuchy".

- czytamy w raporcie.

"Z miesiąca na miesiąc był coraz lepszy w wydawaniu naszych pieniędzy"

- tłumaczy Randy. Korzystając z konta biznesowego Pitchfordów, Martin wyczarterował nawet samolot z Teksasu na Florydę dla siebie i kilku przyjaciół. Przekazywał również dziesiątki tysięcy nieswoich pieniędzy na różne cele charytatywne, takie jak The Trevor Project (pomoc w zapobieganiu samobójstwom wśród osób LGBTQ) i Best Buddies International (zapewnia zatrudnienie i rozwój dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i rozwojową). Tuszował w ten sposób różne oszustwa.

Gdy sprawa wyszła na jaw, Martin zgodził się oddać $780,000 zdefraudowanych pieniędzy, ale w międzyczasie opuścił Gearbox, aby rozpocząć własną działalność w dziedzinie projektowania wnętrz. Początkowo wysłał czek na $698,000, ale był on bez pokrycia. Od tego czasu złodziejaszek zniknął z radarów, nie pokazując się na przesłuchaniu cywilnym, gdzie miał zeznawać przeciwko oskarżeniom Pitchfordów o domniemane naruszenie umowy, oszustwo i kradzież. Adwokat Martina, Tom Pappas, utrzymuje, że jego klient jest niewinny, ale sąd nakazał oddać pokrzywdzonym dwa miliony dolarów. Obecnie wychodzą na jaw kolejne oszustwa Martina. Wydano za nim również list gończy.

To kiedy to Borderlands 3 panie Randy?

Tagi: Gearbox Software randy pitchford

Nie przegap