Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2019 14:01
Gran Turismo Sport w 8K
3020V

Gran Turismo Sport w 8K. Sony chwali się 98-calowym telewizorem

Gra Polyphony Digital to świetna wizytówka dla Sony. Firma chętnie właśnie za pomocą Gran Turismo Sport pokazuje swoje wyjątkowe ekrany i na CES 2019 zainteresowani zobaczyli wyścigi w rozdzielczości 8K.

Sony na CES 2019 zaprezentowało MASTER Series Z9G 8K HDR LED TV, który jest zdaniem korporacji „nowym rozdziałem w rozdzielczości 8K”. Firma przygotowała wyjątkowy panel oferujący nową jakość podświetlenia LED, a całość jest napędzana przez procesora Picture Processor X1 Ultimate.

Gran Turismo w 8K i 120 fps na pokazówce Sony

Producent w tym wypadku podkreśla, że brak odpowiednich treści w 8K nie jest najmniejszym problemem, ponieważ sprzęt potrafi podnieść rozdzielczość do oczekiwanej i zapewnić tym samym wyjątkowe wrażenia.

Na CES 2019 firma chętnie pokazywała Gran Turismo Sport na 98-calowym telewizorze – nie jest to prawdopodobnie przypadek, bo choć gra oczywiście nie śmiga na PlayStation 4 w takiej jakości, to jednak już wcześniej Polyphony Digital podkreślało, że przygotowuje wszystkie modele samochodów w „bardzo wysokiej rozdzielczości”, by później móc z łatwością przenieść maszyny do kolejnych produkcji – które w domyśle trafią na kolejne generacje.

Była to oczywiście pokazówka, której zadaniem było ukazanie możliwości telewizora – kapitalna rozdzielczość oraz świetny HDR to bez wątpienia elementy, które mogą zainteresować graczy. W sumie jestem ciekaw, jak Z9G sprawdziłby się w przykładowo Horizon: Zero Dawn.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Gran Turismo Sport Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment