Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.11.2018 14:01
Gran Turismo w 8K i 120 fps na pokazówce Sony
4829V

Gran Turismo w 8K i 120 fps na pokazówce Sony

Trudno nadal powiedzieć, na jaką jakość rozgrywki możemy liczyć w przypadku PlayStation 5, ale możecie mieć pewność, że Sony mierzy bardzo wysoko. Firma podczas ostatniej imprezy chwaliła się możliwościami swoich nowych ekranów, które są gotowe na zawrotną jakość rozgrywki.

W ubiegłym tygodniu świat miłośników Gran Turismo przyglądał się najlepszym graczom, którzy prezentowali swoje umiejętności na Mistrzostwach Świata, ale jednocześnie odbyło się drugie, bardzo ciekawe wydarzenie. Sony na InterBEE 2018 pokazywało swój wyjątkowy ekran.

Gran Turismo Sport. Kolejna aktualizacja na początku grudnia

International Broadcast Equipment Exhibition to impreza interesująca głównie firmy zajmujące się produkcją wideo, ale na show odbyła się bardzo ciekawa prezentacja. Sony pokazało światu “Crystal LED Display System”, czyli 440-calowy ekran z kątem widzenia o blisko 180 stopniach, który może wyświetlać obraz w 8K przy 120 fps-ach.

Nie byłoby pewnie w tym nic nadzwyczajnego, jednak korporacja podczas pokazu CLEDIS prezentowała materiał demonstrujący Gran Turismo. Nie był to oczywiście gameplay, ale warto pamiętać, że Polyphony Digital już podczas produkcji Gran Turismo Sport informowało o stworzeniu modeli w bardzo wysokiej rozdzielczości – pomoże to na szybkie przenoszenie maszyn na konsolę następnej generacji.

Trudno oczywiście liczyć, że PlayStation 5 zaoferuje 8K przy 120 fps, jednak gra Polyphony Digital na pewno nie pojawiła się na pokazie bez przyczyny. Japońscy deweloperzy powinni już od dłuższego czasu dłubać nad nową odsłoną, która trafi na kolejną generację i możemy mieć nadzieję, że tym razem zdecydowanie szybciej sprawdzimy upiększone maszyny.

Poniżej możecie spojrzeć na krótką prezentację tytułu.

Dominik, dzięki za link!

Źródło: https://www.gtplanet.net/stunning-gran-turismo-8k-120fps-footage-revealed-at-industry-event/

Tagi: 8K gran turismo Gran Turismo Sport Polyphony Digital Sony Sony Interactive Entertainment