Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.01.2019 15:32
Mad Box oferuje dożywotnie darmowe gry i 10000 dolarów. Tworzenie produkcji będzie łatwe
6592V

Mad Box oferuje dożywotnie darmowe gry i 10000 dolarów. Tworzenie produkcji będzie łatwe

Twórca Mad Boxa ma jeszcze kilka asów w rękawie. Ian Bell zaoferował graczom 10 000 dolarów oraz darmowe produkcje, a jednocześnie zapowiedział, że przygotowywanie gier na jego urządzenie będzie „bardzo łatwe”.

Mad Box ma trafić na rynek za 3,5 roku. Jest to konsola przygotowywana przez Slightly Mad Studios, czyli twórców serii Project CARS. Urządzenie ma rywalizować z konsolami nowej generacji i zapewnić wyjątkową moc.

Mad Box z nowym wyglądem. Sprzęt w końcu przypomina konsolę

Dyrektor generalny Slightly Mad Studios zaskoczył graczy zapowiadając konkurs – zainteresowani mają wymyślić slogan, na którym zostanie oparta kampania marketingowa Mad Boxa, a w nagrodę zwycięzca zgarnie „dożywotnią dostawę gier” oraz 10 000 dolarów.

Pewnie nie będzie to łatwe zadanie, ale może warto spróbować swoich sił, by w kolejnych latach móc cieszyć się z zestawu wyjątkowych tytułów? Oczywiście jeśli oczekiwane produkcje w ogóle zawędrują na Mad Boxa.

Możecie mieć jednak pewność, że choć część graczy krytykuje Bella za sposób mówienia o Mad Boxie, to ludzie chcą darmowych gier – pod jego postem na Twitterze pojawiło się już ponad 1600 komentarzy.

Warto przy tym zaznaczyć, że Bell jest przekonany o możliwościach Mad Boxa – sprzęt zapewni „bardzo łatwe przygotowywanie produkcji”, a multiplatformowe narzędzia mają pomóc nawet w tworzeniu tytułów dla innych konsol oraz komputerów PC. Już wcześniej szef Slightly Mad Studios zaznaczył, że zamierza udostępnić niezbędne oprogramowanie wszystkim za darmo.

Mad Box ma również otrzymać odpowiednie zabezpieczenia, które posiadają przykładowo PlayStation 4 i Xbox One – producent chce mieć pewność, że na maszynie nie pojawią się pirackie wersje tytułów.

Warto zaznaczyć, że strategia Bella najwyraźniej odnosi sukces – przedstawiciel Slightly Mad Studios potwierdził, że jest otwarty na wszystkich inwestorów, a już teraz jest w stałym kontakcie z trzema dużymi korporacjami, które są gotowe sfinansować cały projekt.

Źródło: Twitter

Tagi: ian bell mad box Slightly Mad Studios