Netflix ostrzega przed Bird Box Challenge. „Nie róbcie sobie krzywdy”

Filmy i seriale
4765V
Netflix ostrzega przed Bird Box Challenge. „Nie róbcie sobie krzywdy”
Wojciech Gruszczyk | 03.01.2019, 09:57

Nie otwieraj oczu” widziało już ponad 45 mln widzów i niektórzy zainteresowani postanowili zmierzyć się z „Bird Box Challenge”. Netflix prosi o rozwagę i nie branie udziału w tym nietypowym wyzwaniu.

Najnowsza produkcja oryginalna platformy Netflix zbiera mieszane opinie, ale najwidoczniej niektórym subskrybentom spodobała się koncepcja opowieści i zainteresowani biorą udział w Bird Box Challenge.

Nie otwieraj oczu – recenzja filmu. Ucz się, Shyamalan

Bird Box Challenge nie jest specjalnie odkrywcze. Uczestnicy chętnie związują sobie oczy, a następnie starają się wykonywać codzienne czynności. W Sieci można znaleźć nawet wiele materiałów, w których kobiety oraz mężczyźni starają się przez 24 godziny chodzić w opaskach.

Gdzie pojawia się problem? Jest to oczywiście niebezpieczne – nie tylko dla zaangażowanych, ale również dla osób postronnych, które mogą ucierpieć przez „niewidomych”, więc Netflix postanowił zareagować:

„Nie możemy uwierzyć, że musimy to napisać: PROSZĘ, NIE RÓBCIE SOBIE KRZYWDY PRZY BIRD BOX CHALLENGE. Nie wiemy, jaka jest tego geneza i doceniamy zainteresowanie produkcją, ale Chłopiec i Dziewczynka mają tylko jedno życzenie na 2019 rok – nie trafcie do szpitala z powodu mema.”

W Sieci na szczęście pojawiają się również głosy rozsądku – niektórzy zachęcają do wspierania przykładowo akcji charytatywnych związanych z niewidomymi.

https://twitter.com/FleshFire/status/1078245919445925890

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych